Bio krétský olivový olej extra panenský 500 ml Rapunzel

Bio krétský olivový olej extra panenský 500 ml Rapunzel
Cena:
279,00 Kč
Bez daně: 242,61 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Výjimečný olivový olej ze speciální odrůdy krétských oliv koroneiki. Na Krétě je tento olivový olej nazýván tekutým zlatem a připisuje se mu hlavní zásluha na dlouhověkosti tamních obyvatel (spolu se zdravou stravou). Tento olej je lisován ihned po sklizni tradičním šetrným způsobem za studena. Po vylisování je olej filtrován přes filtr z bio bavlny a ihned plněn přímo do lahví. Díky tomuto postupu si zachovává maximum živin. 

Ostrov Kréta je považován za kolébku olivového oleje a i v dnešní době jsou krétské oleje vysoce ceněny. Olivový olej je na Krétě základní potravinou a přičítá se mu i dlouhověkost místních obyvatel, kteří se často dožívají více než sta let. 

Olivový olej vyniká vysokým obsahem mononenasycených mastných kyselin, kterým se připisuje preventivní účinek při onemocněních srdce. Vedle mononenasycených tuků obsahuje olivový olej i vitamin E a další živiny. 


Kvalita olivového oleje se hodnotí podle několika kritérií: kyselosti, vůně, barvy a chuti. Důležitý je také způsob získávání oleje z oliv. Tzv. extra panenský olivový olej (extra virgin) pochází z prvního lisování oliv a má nízkou kyselost a jemnou vůni. Získává se pouze mechanickou cestou - lisováním za studena - bez použití jakékoli chemické rafinace. Kyselost extra panenského olivového oleje, vyjádřena jako obsah kyseliny olejové, nesmí přesáhnout 1 gram na 100 gramů oleje (1 %). Kromě tohoto kriteria musí olej projít testem skupiny degustérů hodnotících chuť a vůni. Aby olej mohl nést označení extra panenský, musí získat průměrnou známku nejméně 6,5 bodů z 9 možných. OBJEM: 500 ml 
ZEMĚ PŮVODU: Kréta 
 

POUŽITÍ: Krétský olej se výborně hodí do pokrmů středomořské kuchyně, do salátů, pomazánek a zálivek a pro dochucení polévek a pokrmů na konci vaření. Olej nepoužívejte ke smažení. 
 

VÝŽIVOVÉ INFORMACE: Olivový olej vyniká vysokým obsahem mononenasycených mastných kyselin, kterým se připisuje preventivní účinek při onemocněních srdce. Vedle mononenasycených tuků obsahuje olivový olej i vitamin E a další živiny. 

 

Nerafinované a za studena lisované oleje Rapunzel se šetrně lisují z přírodních bio surovin (oříšků, semínek...). Výslednou chuť a kvalitu oleje ovlivňuje zejména kvalita vstupních surovin a způsob lisování. Proto jsou v těchto olejích použita vysoce kvalitní semínka z ekologického zemědělství. Díky tomu, že v těchto olejích zůstává velké množství látek přítomných v původním semínku, je požadavek na biokvalitu semínek velmi rozumný. Co se týče samotného lisování, nestačí olej nezahřívat na vysoké teploty. je nutné také zajistit šetrné pomalé lisování tak, aby se při něm díky tření samovolně nezvyšovala teplota drcených semínek. Olej je poté okamžitě balen.

Německá bio značka Rapunzel je synonymem kvality již více než 35 let po celém světě. Rapunzel se orientuje na náročného zákazníka a záměrně tak není zastoupen v konvečních obchodních řetězcích, kde často rozhoduje cena a ne kvalita.

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?