Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy - Dr. Norman W. Walker

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy - Dr. Norman W. Walker
Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy - Dr. Norman W. Walker
Cena:
259,00 Kč
Bez daně: 225,22 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Kniha "Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy" je praktická kniha, kde jsou popsané jednotlivé účinky a důležité látky v ovocných a zeleninových šťávách. Dr. Walker se také zabývá jejich kombinací. Dozvíte se, proč je pití šťáv pro naše zdraví tak významné (zejména v tom případě, když jste roky jedli "běžnou" stravu, polotovary, uzeniny apod.). Dále je vysvětleno, jaký je rozdíl (zdravotní i výživový) v pití čerstvých šťáv a jezením celých plodů. Hlavní část publikace je věnována receptům, složením šťáv a popisům jejich účinků pro uzdravení se a pro stálé zdraví a dlouhověkost.

Úžasná kniha od legendy zdravého stravování a propagátora ovocných a zeleninových šťáv. Dr. Norman Walker byl žijící legendou. To, co psal, také sám žil. A tak byl někdy přezdíván jako "muž, který neměl věk"Dr. Walker byl jedním z prvních, kteří se věnovali výzkumu správné volby potravin pro udržení zdraví až do pozdního věku, včetně navrácení zdraví v případě jeho ztráty. Nebyl to žádný suchý akademický teoretik - svými poznatky se důsledně řídil a oficiálně se dožil v plné síle a zdraví 99 let. Některé prameny uvádějí jeho věk ještě mnohem delší, např. 118 let. 

Dr. Walker tyhle pověsti o svém vysokém věku nijak nevyvracel a sám o sobě říká: „Mohu říci po pravdě, že si nejsem svého věku vědom. Od té doby, co jsem dospěl, neměl jsem pocit, že stárnu, a mohu bez výhrady říci, že se dnes cítím vitálnější než ve svých 30 letech. Nemyslím na narozeniny a neslavím je. Ještě dnes jsem zcela přesvědčen, že se těším zářícímu zdraví. Vůbec mně nevadí říct lidem, jak jsem starý. Jsem věkuprostý!

Dr. Walker v podstatě propagoval vitariánství: stravování založené výhradně na čerstvých a tepelně neupravovaných potravinách - zejména zelenině, ovoci, ořeších a semínkách. Připouštěl ale i vaječný žloutek a sýr typu cottage. Naopak se vyhýbal základním potravinám, jako je chléb, těstoviny, rýže a cukr. Moudrý muž. :)

 

Rok vydání: 2001

Počet stran: 270

Jazyk: čeština

 

S použitím skvělého textu od: http://www.elixirmladi.cz/index.php?f=norman-walker-muz-ktery-nemel-vek

 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?