Co je raw strava?

Slovo "RAW" znamená "syrový" a odkazuje tak na vitariánskou stravu, často též nazývanou živou stravou nebo raw stravou.

Všechny tyto pojmy znamenají jediné - veškeré potraviny, nesoucí značku RAW, jsou zpracovávány za studena nebo za nízkých teplot do 42 °C. Nejsou zahřívané vysokou teplotou, pečené, vařené, pražené ani pasterované. Díky tomu zůstávají všechny nutriční hodnoty zachovány, stejně jako přirozená podstata surovin. Při teplotách do 42 °C nedochází ke znehodnocení výživných látek a potraviny si tak uchovávají přirozenou vstřebatelnost a užitek pro lidský organizmus

 

Živá strava má úžasné regenerující účinky na náš organismus, je uzdravující, omlazující a lahodná. Živá strava vyživuje a dodává dříve nepoznanou (nebo již zapomenutou) energii a chuť do života. Více se o raw stravě můžete dočíst na internetu nebo v knihách prodávaných v e-shopu. K tomuto účelu doporučuji skvělou knihu V. Boutenko: 12 kroků k syrové stravě - jak skoncovat se závislostí na vařeném jídle.  

 

 

Živá strava je stále populárnější přirozený způsob stravování, kdy se konzumují plodiny v jejich neupravené podobě: syrové ovoce a zelenina, syrové ořechy a semínka, naklíčené obilniny, zelené rostliny (nejlépe čerstvé a divoké), někdo jí také syrové (nepasterizované) mléko a produkty z něj. A tak existuje lahodná zdravá varianta čokolád, koláčků, chipsů, raw pizz i lasagní.

 

Živá kuchyně je velmi pestrá. Potraviny mixuje, odšťavuje a suší do 42°C.

 

Všechny produkty, prodávané v mém e-shopu, jsou RAW (tedy syrové, živé) a v BIO kvalitě. Dále jsou veganské (bez laktózy a jiných živočišných produktů), bez přidaného cukru a bez lepku. Jedním slovem - lahodné. Ochutnejte je.

 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?