Divoká (indiánská) rýže z Kanady BIO 150g

Divoká (indiánská) rýže z Kanady BIO 150g
Cena:
99,00 Kč
Bez daně: 86,09 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Divoká rýže obsahuje mnoho vitamínů, zejména B, draslík,minerálních látek, vlákniny a vysoký obsah bílkovin. Neobsahuje lepek a je vhodná pro celiaky. Její glykemický index je nižší než u běžné rýže, má rovněž méně tuku a proto se začíná zařazovat do  jídelníčku při redukčních dietách.

Z botanického hlediska se nejedná o rýži, ale o travinu příbuznou s rýží. Sklízí se v rozlehlých kanadských jezerních krajinách  pečlivě a pracně ručně domorodými Indiány přímo z kánoí. Dlouhá semínka z dlouhých trav se setřásají dřevěnými nástroji do kánoe, ta která spadnou do vody na jaře vyklíčí a vyrostou.V Kanadě se rozšiřuje pěstování na přírodních vodních plochách.

Divoká rýže z Kandady má výraznou nezaměnitelnou chuť ve srovnání s divokou rýží jiných odrůd, kde chuť je méně intenzivní. Divoká rýže je proslulá svou oříškovou chutí.

Použití:

  • Vychutnejte si tuto divokou rýži jako divoké rizito se zeleninou. Výborná je promíchaná s různými druhy zeleninových salátů. V souladu s raw jídelníčkem namáčejte divokou rýži alespoň 36 hodin, po té slijte a dochuťte - tahini, bazalkou, rajčaty...Při nakličování máčíme 12 hodin, doba klíčení 3-5 dnů.

 

Výživové údaje na 100g:

Energetická hodnota

1613 kJ / 381 kcal

Tuky

1,1 g

z toho nasycené mastné kyseliny

0,2 g

Sacharidy

74,9 g

z toho cukry

2,5 g

Vláknina

6,2 g

Bílkoviny

14,7 g

Sůl

0,02 g

Skladujte v chladu a suchu.

Hmotnost: 150g

Země původu: Kanada

 

 

 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?