Himalájská krystalická sůl jemná 500 g

Himalájská krystalická sůl jemná  500 g
Himalájská krystalická sůl jemná  500 g Himalájská krystalická sůl jemná  500 g
Cena:
59,00 Kč
Bez daně: 51,30 Kč

Dostupnost: Objednáno

Množství:

O produktu

Himalájská krystalická sůl obsahuje 84 minerálů včetně železa, které jí dodávají nádhernou narůžovělou barvu. Pomáhá vyrovat poměr zásad a kyselin v těle. 

Tato himalájská krystalická sůl je skvěle zpracovaná a bez nečistot nebo přísad, pomáhá dodat tělu vodu, minerály a vytváří zásadité prostředí v těle tím, že poskytuje důležité minerály. Napomáhá navracet a udržovat fyzickou energii a rovnováhu mezi kyselým a zásaditým prostředím v těle.

V posledních desetiletích hraje v potravinovém průmyslu důležitou roli schopnost potravin přečkat v požadovaném stavu uskladnění a přepravu. Není neobvyklé, že i přírodní mořská sůl bývá ochuzena o mnoho svých minerálů a dalších živin. Paradoxně se do těchto demineralizovaných solí zpětně dodává jód – vzniká takzvaná rafinovaná jodizovaná sůl. Je lepší se této soli vyhnout, protože neobsahuje nic, co by naše tělo potřebovalo. Navíc na vstřebání a vyloučení každého gramu rafinované soli potřebuje naše tělo 23 hodin a velké množství vody. Nedostatek vody zpomaluje náš metabolismus a toxiny se rychleji usazují v tkáních.

Mořská sůl, která nebyla rafinována a jodidována je relativně dobrou volbou. Nicméně kvůli znečištění oceánů je rovněž sporná.

Zdá se, příroda vše naplánovala dopředu. Vypadá to, že v Himalájích, právě pod střechou světa, připravila doly soli, které byly ponechány bez doteku po milióny let. Himalájská sůl kombinuje 84 různých minerálů, které hrají roli ve více než 1000 metabolických procesech. Je bohatá na elektrolyty, které udržují odpovídající a stálý poměr všech prvků v našem těle a umožňují přenos elektrických signálů v těle. Těmito elektrolyty jsou například vápník, sodík, chlorid, bikarbonáty atd. Dalším důležitým prvkem je železo, které dává soli její typickou barvu – čím větší je obsah železa, tím růžovější je barva.

Pro každý proces, který probíhá v našem těle, je potřeba jodidovaná forma prvků soli. Bez sodíku a draslíku, které udržují napětí buněčných membrán a jsou nezbytné pro přenos nervových vzruchů, bychom nemohli myslet, ani se pohybovat.

Lidstvu je již dlouho známá léčba zdravotních problémů solí. Ve starověkém Egyptě se sůl používala pro léčbu bolestí hlavy a kožních problémů. Římané si sůl cenili jako podporu metabolismu a imunitního systému. V 19. století se sůl s oblibou používala pro inhalace, ozdravné nápoje a lázně.

 

Mnoho lidí si čistí zuby Himalájsou solí a ta je také výborným a zcela přírodním deodorantem. Nesmíme zapomenout zmínit její důležitost pro atlety, protože pití ředěného roztoku je výborné doplnění tekutin a minerálů.

 

Použití kvalitní Himalájské krystalové soli:

Jako zdravá náhrada stolní soli. Lze ji použít i do koupele, pro pročištění nosních dutin, jako přísadu do pleťových masek nebo pro rehydrataci.

 

Složení:

100 % Himalájská krystalická sůl

 

Nutriční hodnoty na 100 g / Nutritional info per 100 g

Kalorie / Calories                             0            

Tuky celkem / Total Fat                 0,1 g

Cholesterol                                       0 g

Bílkoviny / Protein                          0,1 g

Karbohydráty celkem / Carbohydrate Total        0,7 g

Cukry / Sugars                                 0 g

Vláknina / Fibre                               0 g

Sodík / Natrium                               18 g

Draslík / Potassium                 618 mg

Vápník / Calcium                         205 mg

Železo / Iron                      105,4 mg

Měď / Copeer                  0 mg

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?