Divoké a jedlé - Sergei Boutenko

Divoké a jedlé - Sergei Boutenko
Cena:
487,00 Kč
Bez daně: 423,48 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Super knížka od Sergei Boutenko, která mě skutečně nadchla. Jedná se o průvodce, který je velmi praktický, názorný a se spoustou fotek. Nasbírejte si sami jedlé divoké byliny, "plevele" a další rostliny. Uděláte tím pro svoje zdraví skutečné maximum.

Kniha navíc obsahuje 67 receptů pro 60 jedlých, divokých rostlin. Když ode mě odcházela moje zákaznice, byla nadšená, kolik "plevele" podél firmy roste. Zásadně totiž nesekáme a tak máme stálý přísun mnoha dobrot, které si mixujeme a nebo jimi zdobím saláty. Kniha mě nadchla, protože o 60 jedlých divokých rostlinách jsem neměla ani potuchy, znala jsem jich maximálně dvacet. Také mě velmi baví Seirgeiovi poznatky, tipy a jeho vyprávění. Znáte Viktorii Boutenko? Toto je její syn!

Praktický průvodce pro sběr rostlin a jednoduché rozpoznávání 60 jedlých rostlin a 67 receptů.

Sergei sám vyrůstal na živé stravě a je mimořádně kvalifikovaný a krásný. Učí nás, jak si zvyšovat hladinu naší životní energie. Všechny knihy od rodiny Boutenko jsou prostě famózní. Jak pravil nakladatel této knihy Andrej Maťko: "Nejlepší superpotravinou je jedlý plevel. Je zdarma a skoro celý rok k dispozici." Navíc divoce rostoucí rostliny obsahují mnohem více výživných látek a jsou tou nejpřirozenější potravou pro naše tělo i mysl. Lze je mimořádně chuťně připravit, takže i ve 21. století (a nebo právě v něm) jsou lahůdkou, kterou si vychutnáte každý den po celý rok.

Kniha u každé rostliny má její popis, chuť, použití, nutriční hodnotu, užitečné rady, pomůcky k rozpoznávání, fotografii a Sergeiův komentář. Jednoduše úžasné.

Nakladatel ke knize píše:

Zaujímate sa o svoje zdravie a nebojíte sa objavovať? Radi by ste svoj život obohatili o úžasné informácie týkajúce sa rastlín okolo vás? Sergei Boutenko sa rastlinami zaoberá už od svojho detstva a nenáročným spôsobom pojednáva o blahodárnych účinkoch divých rastlín na ľudský organizmus. V knihe sa stretnete s jeho osobnými príbehmi, ako aj s jednotlivými šesťdesiatimi jedlými rastlinami a inšpirujúcimi receptami. Nechajte sa unášať Sergeiovým pútavým rozprávaním o takmer zabudnutej liečivej sile divo rastúcich jedlých rastlín.

O autorovi:

V roku 1998 zobrali, vtedy trinásťročného Sergeia, rodičia spolu s jeho sestrou na pešiu turistiku Pacific Crest Trail, dlhú 4240 km, ktorá vedie z Mexika do Kanady. Počas svojho výletu sa Boutenkovci dostávali do situácie, keď už nemali dostatok potravín a boli nútení sa naučiť ako zbierať divo rastúce jedlé rastliny, aby mohli pokračovať na svojej ceste. Jedenie divo rastúcich jedlých rastlín počas šiestich mesiacov výrazne zlepšilo ich zdravotný stav a pomohlo im to, dokončiť svoje dobrodružstvo. Skúsenosti, ktoré Sergei získal počas cesty Pacific Crest Trail ho inšpirovali k tomu, aby zahŕňal divo rastúce jedlé rastliny do jeho každodenného jedálnička.

Kniha má 314 stran, je barevná, brožovaná a je ve slovenštině. Rok vydání 2015.

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?