Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé

Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé
Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé Hravě o živé stravě - Eva Hájková Vitariánská a veganská kuchařka pro děti a dospělé
Cena:
490,00 Kč
Bez daně: 426,09 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Eva Hájková vydala knihu, která je skutečně krásná. Kniha vyniká v mnoha směrech - nejen výjimečně krásným designem, ale hlavně autorčinými zkušenostmi. Eva je s celou rodinou dlouholetými příznivci živé stravy a vitariány, včetně jejích dětí. A tak se v knize setkáte i s Evinými zkušenostmi ohledně raw stravy u dětí. Svoje doporučení rozděluje i podle věku, což může být pro začátečníky velmi užitečné. A i mě to velmi zaujalo.

Raw strava pro děti jakoby byla tabu a tato kniha Vám dá cenné informace a postřehy. Eva spolupracuje i s lékaři a odborníky na výživu a tak podává komplexní informace a vhledy. 

Vydání: 2015

Kniha má pevný obal, váží 946 g.

Eva sama o své knize napsala: 

Stravování u dětí je v dnešní době velmi diskutované téma ne jenom v ČR a na Slovensku, ale celosvětově. Obézních a nemocných dětí stále přibývá a není tajemstvím, že strava hraje významnou roli a je odrazem nejenom našeho zdraví, ale zdraví našich dětí. 

Poslední dobou se rozmáhá trend vitariánatví (raw food, živá strava), vegetariánství a veganství. Knih zameřujících se na tato témata přibývá, avšak chybí praktická “příručka” pro rodiče, kteří holdují vegetariánství, veganství či vitariánství a vedou k tomuto životnímu stylu i své děti. Rodiče si nejsou jisti, zda jejich ratolesti mohou získat dostatečné množství všech potřebných živin a energie čistě z rostlinné stravy, která navíc není tepelně upravena, mají spoustu otázek a chybí jim praktické a nutričně vyvážené recepty. 

 

Kniha Hravě O Živé Stravě je první odbornou publikací v českém jazyce, zaměřující se komplexně na vitariánství, veganství a vegetariánství u dětí. Obsahuje přes 60 raw veganských, ale také vegetariánských a veganských receptů seřazených dle vhodnosti u dětí a to podle věku

Kniha otevírá vícero schůdných cest stravování a svým jemným a laskavým přístupem tak umožňuje volbu. Nenabádá k žádnému striktnímu stravovacímu kultu. 

Autorkou knihy je Eva Hájková, MPH, MBA, maminka dvou dětí a specialistka v preventivní medicíně a výživě. Zaměřuje se především na vitariánskou, vegetariánskou a veganskou stravu nejenom u dospělých, ale především u dětí. 

Eva profesně působila v Londýně, kde pracovala pro veřejné zdravotnictví jako konzultantka v preventivní medicíně více než 8 let. V roce 2013 se s celou rodinou přestěhovali do Austrálie, kde momentálně žijí, cestují po světě, věnují se naplno dětem a duchovnímu rozvoji. 

Eva je propagátorkou nejenom vitariánství, ale i přirozených porodů a čistého způsobu života (bez chemikálií a toxinů). 

Co kniha obsahuje: 

* Proč vitariánství, co znamená, jaké jsou přínosy a vhodnost tohoto stravování u dětí – Co říká dnešní věda na vitariánství a vegetariánství. 

* Vitariánská výživa u dětí v PRAXI! – Makro a mikronutrienty, které třeba sledovat, kolik jich dítě potřebuje, kde je získat a jak zajistit jejich dostatek jak u malých jedlíku tak nejedlíků. 

* Něco málo o vodě – Důležitost vody, jakou vodu pít a jak si ji připravit doma. 

* Jak začít s vitariánstvím u dětí dle věku a praktické tipy – Nejdůležitější superpotraviny pro děti, alternativy kojení, sója ano či ne? Kdy a s jakými potravinami začít u dětí dle věku. 

* Transformační jídelníček a příklady raw dnů pro děti dle věku – 6-9 měsíců, 9-12 měsíců, 12-18 měsíců, 18 měsíců – 3 roky, transformační jídelníček od 4 let. 

* Vybavení kuchyně a nakupování bio potravin – Spotřebiče potřebné k úspěšnému přechodu a tipy na nákup s omezeným rozpočtem. Vysvětlení přínosů bio potravin, jak je poznat. Jak a kde nakupovat s omezeným rozpočtem. 

* Ingredience v živé kuchyni a kde je nakupovat – Vysvětlení skupin potravin v živé stravě, jejich přínosy, dostupnost, kde nakupovat ingredience v bio kvalitě. 

* Není cukr jako cukr a glykemický index – Vysvětlení GI a proč je důležitý, jaké cukry nepoužívat

 

Recenze ke knize: 

Eva Hájková je výjimečným expertem, je vysoce odborně vzdělaná a současně má i praktické výživové zkušenosti s veganstvím a vitariánstvím u dětí. Její záměr napsat knihu mě proto hned zaujal. Doporučení formulovala velmi rozumně a citlivě, tvrzení podložila mnoha zdroji. Veganství a vitariánství u dětí jsou obecně považovány za extrémní výživové směry, ale pro jejich definitivní a dostatečně podložené zhodnocení nám chybí dostatek studií, které by téma sledovaly. Eva se cíleně snažila vycházet ze všech dnes dostupných dat, ze kterých se jí podařilo vytvořit základní doporučení a upozornění na případná rizika. Grafika knihy je úžasná a recepty lákají k vyzkoušení. 

PharmDr. Margit Slimáková Specialistka ve zdravotní prevenci a výživě 

Tuto knihu vnímám jako laskavě nataženou ruku, která nás provede světem rostlin a klíčků, semínek a ovoce, napoví, jak eliminovat nadbytečné množství dnes zcela běžně konzumovaného lepku, ale také laktózy, na kterou jsme ve své podstatě čím dál více alergičtí. Upozorňuje na často deficitní minerální látky, ale také vitamíny, omega 3 a 6 nenasycené mastné kyseliny, vyzdvihuje jejich cenné zdroje, kdy většina z nich, platí za tzv. superpotraviny. Oceňuji, že kniha otevírá vícero schůdných cest a svým jemným a laskavým přístupem tak umožňuje volbu, nenabádá ke striktnímu stravovacímu kultu. 

Mgr. Zuzana Švédová, Dis. nutričná terapeutka 

Principy popsané v knize Evy Hájkové pomůžou vám, ale hlavně vašim dětem se přiblížit více ke kořenům, ulevit buňkám a DNA od toxinů a přitom neztratit žádný z důležitých stavebních kamenů pro správné fungování a vývoj organismu. To je hlavní cesta k udržení dlouhodoé vnitřní rovnováhy a zdraví.

MUDr. Jan Vojáček, vedoucí lékař kliniky funkční medicíny v Praze

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?