Kokos strouhaný BIO RAW 1kg

Kokos strouhaný BIO RAW 1kg
Cena:
269,00 Kč
Bez daně: 233,91 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Kokosový ořech je druh ovoce, dutý nepukavý plod kokosovníku ořechoplodého, což je až 30 m vysoká palma s přímými nebo prohnutými kmeny a více než 5 m dlouhými listy. Roste nejčastěji na mořském pobřeží.

Ve skutečnosti se však nejedná o ořech, ale o zaoblenou trojbokou peckovici. Má tři vrstvy. První slabá, slámové barvy, kryje až 10cm tlustou vláknitou hmotu. Pod ní je známý kokosový ořech.

V sanskrtu (jazyku antické indie) jsou kokosové palmy známé jako "kalpa vriksha" což znamená "strom který obsahuje všechno potřebné k životu" a to rovnou pro jednu třetinu lidské populace.

Cíleně se pěstuje déle než 3000 let.

Pod tvrdou skořápkou se nachází bílá dužina, které je složena z 60% tuku, 20% glycidů, 8% proteinů a 6% vody. Průměrný mladý kokos je zdrojem až 20% denní dávky vápníku, 2 gramů vlákniny, stejného množství proteinu, 15 gramů cukrů a 3 gramů nenasyceného tuku.

Dužina se využívá při léčení nervových nemocí, ztrátě paměti, slabosti, plicních vad i dermatitidě ( kokosový olej ). Kokos by se neměl konzumovat společně s mléčnými výrobky ( tuky těchto potravin jsou rozdílné ).

Dužinu kokosu lze konzumovat samotnou, nebo ji využít v mnoha receptech, např. v ovocných salátech, müsli apod.

Obsah: 1kg
Země původu: Sri Lanka

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?