Kokosový nektar 355 ml BIO RAW (nízký GI)

Kokosový nektar 355 ml BIO RAW (nízký GI)
Cena:
398,00 Kč
Bez daně: 346,09 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Kokosový nektar Coconut Secret (Kokosové tajemství) v raw a bio kvalitě je úžasné sladidlo budoucnosti. Je plné chuti, sladké a je vyrobeno jenom z kokosu. Má karamelový nádech a pozor! Není cítit po kokosech! Jediný syrový (RAW) kokosový nektar v Česku.

Jedná se o přírodní sladilo, které je získáno ručním sběrem kokosového nektaru. Umíte si to vůbec představit? Ja neuměla a tak jsem pátrala dále. 

Kokosový nektar je sladidlo s nízkým glykemickým indexem. Je vhodný i pro diabetiky a pro harmonizaci krevního cukru, protože se pomalu vstřebává. Skvěle chutná, obsahuje hořčík, draslík, zinek, železo a vitamíny skupiny B. Dále je přímo nabušený enzymy a je zdrojem 17 aminokyselin, minerálů, vitamínu C. Má téměř neutrální pH.

Coconut Secret - RAW kokosový nektar je sladidlo: 

- s nízkým glykemickým indexem
- bio certifikované (pěstované bez pesticidů a herbicidů)
- přirozeně bezlepkové
- nebělené, nerafinované
- není GMO
- 100% vegan, 100% raw

Jak se vyrábí?

Většina výrobců kokosového nektaru (a posléze cukru) nektar zahřívá, aby byl přerušen proces kvašení, který je přirozenou reakcí nektaru. Firma Coconut Secret ale vyrábí nektar v malých dávkách a výsledkem tak může být skutečně RAW nektar. Firma se zaručuje, že jejich nektar i krystaly jsou vyráběny šetrným odpařováním ručně sbírané šťávy z kokosových květů, pouze tak aby byla odstraněna přebytečná vlhkost a nektar zhoustl (v případě krystalů dokud se vlhkost nevypaří téměř úplně). Teplota při těchto zpracováních nikdy nepřekročí denní teplotu v tropech. Kokosový nektar i krystaly jsou zcela nerafinovaný minimálně zpracovaný produkt, který je chutí i obsahem živin velmi blízko čerstvému nektaru. 

Po sebrání šťávy do bambusových nádob se nechává odpařit vlhkost při teplotách, které nikdy nepřekročí teplotu slunečného dne v tropech. Výsledkem je sirup, který se nazývá palmové víno. Tento sirup se dále odpařuje do podoby krystalů.

Čerstvý nektar z kokosových květů začíná během několika hodin po sběru kvasit. Aby bylo tomuto procesu zabráněno, sbírá firma Coconut Secret nektar v malých dávkách, které musí co nejrychleji zpracovat. Ihned po sběru se nektar zahřeje na teplotu 40 – 42°C, což vede k zastavení fermentace. Pokud by doba od sběru překročila 4 hodiny, nektar by začal kvasit a nebylo by možné kvašení zastavit pouze nízkými teplotami. Klíčová je tedy čerstvost a rychlost tak, jak to u skutečně prvotřídních raw potravin známe z vlastní zkušenosti.

Nektar i krystaly se tedy vyrábějí kombinací šetrného zahřívání a vakuového odpařování do té doby, než se odpaří dostatek tekutin a nektar zhoustne na sirup (a dalším odpařováním na krystaly). Tento proces způsobí ztmavnutí nektaru. 

Použití:

Využijete ho všude, kde chcete cokoliv dosladit: smoothie, dezerty, kaše, nápoje, jídla pro děti...

Ekologie a udržitelnost:

Kokosový nektar a následně vyráběné krystaly jsou považovány za jedno z neudržitelnějších sladidel na světě. Pro sběr nektaru se využívají květy palem, které již neplodí tolik kokosů. To nastává až když je palma asi 50 let stará. Tyto neplodící palmy se mohou buď pokácet a půdu použít pro jiné plodiny a nebo mohou "jít do důchodu", kde budou jen růst a sloužit pro sběr nektaru. Palmy v důchodu nejenže poskytují nektar, domorodcům dávají práci, ale navíc nevyžadují velké množství vody, zpevňují půdu a poskytují potřebný stín. Dalším argumentem pro udržitelnost je, že kokosové palmy vyplodí na akr půdy o cca 50-75% více cukru než třtina a to navíc za znatelně nižší potřeby hnojiv a vody. 

         

Obsah: 355 ml

Složení: 100% raw a bio nektar z mladého kokosu

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?