Lněné krekry s medvědím česnekem BIO RAW 90 g

Lněné krekry s medvědím česnekem BIO RAW 90 g
Lněné krekry s medvědím česnekem BIO RAW 90 g
Výrobce: Lifefood
Cena:
59,00 Kč
Bez daně: 51,30 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Pro zdravé vlasy a nehty je tato pochoutka výborným posilněním. Navíc má vysokou koncentraci sirných sloučenin (hořčík, mangan a železo). Díky těmto sloučeninám není po česneku medvědím typický zápach v ústech tak velký, jako po klasickém česneku.

Krekry jsou vyrobeny z prvotřídních surovin v BIO kvalitě a jsou šetrně sušeny tak, aby byly zachovány všechny zdraví prospěšné látky. Jedná se o přirozeně bezlepkovou skvělou pochoutku, která má zároveň velký přínos pro Vaše zdraví.

Medvědí česnek je údajně první bylinka, kterou hledají medvědi po zimním spánku, aby si doplnili sílu a vyčistili krev, střeva a žaludek. Listy česneku medvědího na tyto krekry pochází z německých lesů, kde jej sbírá kouzelný dědeček Hříbeček. Z těch samých lístků také připravujeme BIO Pesto z medvědího česneku.

Tato nenápadná bylinka je charakteristická svým česnekovým aroma. Najdeme v něm sirné sloučeniny, silice, vitamíny a minerální látky. Obsahuje sloučeninu zvanou alliin s antibakteriálními účinky. 100 g česneku medvědího obsahuje 150 mg vitaminu C, (trojnásobek doporučené denní dávky pro člověka). Flavonoidy obsažené v česneku mají antibakteriální a antivirový účinek, snižují srážlivost krve a pomáhají tak předcházet nemocím srdce a kardiovaskulárním chorobám, navíc pak jako antioxidanty chrání tělo před rakovinou.

Medvědí česnek můžeme použít jako přírodní antibiotikum, močopudný prostředek i mírné projímadlo. Pomáhá při léčbě nachlazení nebo onemocnění horních cest dýchacích. Ozdravuje střevní flóru, léčí infekční průjmy, rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak a prohlubuje práci srdečního svalu. Čistí krev a úspěšně vylepšuje krevní obraz, působí proti plísním a mykóze, střevním bakteriím a parazitům i proti nadýmání. Česnek medvědí je považován za účinný prostředek ke zničení zlatého stafylokoka. Tonizuje oslabený nervový systém a pomáhá při revmatických bolestech.

Lněná semínka jsou po staletí součástí lidské stravy na celém světě, zejména pak na Středním východě, v Číně a v dalších zemích dálného východu. Vlákna ze stébel lnu využívají pro výrobu plátna.

Látky ve lněném semínku obsažené snižují hladinu cholesterolu a triglyceridů, zvyšují množství prospěšného druhu cholesterolu (HDL), zatímco hladina škodlivého druhu cholesterolu (LDL) klesá, a napomáhají prevenci aktivace krevních destiček, která může vést k arterioskleróze čili blokování arterií. Len rovněž pomáhá předcházet arytmiím neboli nepravidelnému srdečnímu tepu. Lněná semínka, ze kterých se lněnky vyrobeny, obsahují 41% kvalitního, pro zdraví nezbytného tuku.

Jsou bohatá na Omega-3 esenciální mastné kyseliny, které nás chrání před nemocemi srdce a cév, rakovinou a vysokou hladinou cholesterolu.

Veškeré sacharidy jsou v semínku uloženy ve formě rozpustné i nerozpustné vlákniny, která je velmi důležitá pro správnou funkci střev, neboť upravuje trávení a má probiotické účinky. Semínko obsahuje také lignany – rostlinné látky které mají výrazně kladný efekt na imunitní systém. Lněné semínko obsahuje 100-násobné množství lignanů než jakákoliv jiná rostlinná potrava.

Řídí vtok a odtok látek do buňky, je zdrojem energie pro svaly, prospívá pleti a vlasům, je silně protizánětlivé, zprostředkovává produkci hormonů a steroidů a jejich distribuci k buňkám. Pravidelnou konzumací lněného semínka uděláte mnoho pro své dobré trávení, pro své srdce a cévy, pro svou imunitu i pro kvalitu svých vlasů a nehtů.
Pro docílení kladného zdravotního efektu se doporučuje sníst 2-3 polévkové lžíce lněného semínka denně. Naše lněné krekry Vám umožní si tuto porci zdraví dokonale vychutnat.

Složení

len zlatý BIO (65%), slunečnicové semínko BIO (23%), medvědí česnek BIO (10%), mrkev BIO, mořská nerafinovaná sůl, slunečnicový olej BIO

Země původu

Česká republika

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?