Červený jetel BIO - semínka ke klíčení 120g

Červený jetel BIO  - semínka ke klíčení 120g
Cena:
76,00 Kč
Bez daně: 66,09 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Jemně nahořklá chuť červeného jetele (jetel luční) Vás dostane svojí chutí, pozitivními zdravotními účinky i kombinovatelností s ostatními chutěmi. Pokud tedy nemáte za domem čistou horskou louku, vyzkoušejte náš červený luční jetel v bio kvalitě.

Klíčky červeného jetele využijete především při přípravě zeleniny, ale také salátů nebo polévek. Skvělá jsou k posypání na raw pizzu, raw chléb nebo krekry a také k ořechovým sýrům.

Všechna semínka jsou živá a jednoduše Vám vyklíčí.

Červený jetel luční je neprávem opomíjená rostlina k jídlu. Jetel byl dlouho využíván pro jeho schopnost uzdravovat kašel, rýmu a bronchitidu. Vědecké výzkumy ukázaly, že má vysoký podíl fytoestrogenů v přírodní podobě. Červený jetel má přiznivý vliv na mesntruaci, menopauzu, zlepšení nálady a potlačení případných návalů. Navíc zvyšuje libido a zabraňuje řídnutí kostí.

Chuťově je červený jetel jemně nahořklý, takže je úžasný i pro posílení jater. Skvěle se kombinuje s ostatními klíčky i chutěmi. Nejlépe chutná v kombinaci s klíčky Alfalfy v poměru 10:90.

 

Doba namočení: 6-8 hodin

Doba klíčení: 5-7 dní

 

Jak na klíčení? Podívejte se na Lahodné video:


Více o klíčení se můžete dozvědět např. v knize od legendy živé stravy Ann Wigmore: Klíčení rostlin: Jak pěstovat naklíčená semena pro váš jídelníček


Klíčky jsou velmi výživné a chutné. Dají se jednoduše nakličovat a jsou vynikající jako chutné mlsání i běžná součást jídelníčku.

 

Složení: Červený jetel luční BIO

Nejlépe se klíčí ve skleněné nakličovací nádobě se sítkem od Sonnentoru nebo v jiném nakličovadle a nebo jen tak v sítku či na vatě.  

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?