Sklenice na klíčení (nakličovadlo) 700 ml

Sklenice na klíčení (nakličovadlo) 700 ml
Cena:
355,00 Kč
Bez daně: 293,39 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Pěkná nakličovací sklenice, kterou oceníte pro jednu osobu. Sklenice má šroubovatelné víčko se sítkem z nerezové oceli a obsahuje i stojánek a keramický podtácek. Velmi jednoduchý, avšak účelný design.

Sklenice má obsah 700ml a tak se hodí pro jednu osobu. Nejvíce (jako u designových skleněných klíčidel) oceníte to, že voda ve svislé poloze stále odkapává a klíčky zůstávají čerstvé a krásně voní. 

Snadno se myje. Keramický podtácek zachytává přebytečnou vodu. Sítko zaručuje dostatečný přísun vzduchu ke klíčkům. Nakličujte nejlépe na světle (kromě munga, které hořkne). Klíčky pak mají maximum chlorofylu, který chceme.

Klíčky jsou velmi výživné a chutné. Dají se jednoduše nakličovat (i bez nakličovacích misek) a jsou vynikající jako chutné mlsání i zpestření jídelníčku.

Návod klíčení semen
Vložte semena do sklenice, našroubujte víčko, zalejte dostatečným množstvím vody minimálně do ¾ nádoby a nechte namáčet po dobu uvedenou na obalu semen. Používejte ke klíčení semínka v BIO kvalitě, aby jste skutečně získali maximum prospěšných látek pro své zdraví. Po skončení namáčení semínka propláchněte vodou, obraťte sklenici dnem vzhůru a několikrát protřepejte, aby vytekla všechna voda. Umístěte sklenici na kovový stojánek šikmo víčkem dolů. Díky tomu bude moci přebytečná voda odkapat na keramickou misku podstavce. 


Další dny: semena je potřeba pravidelně promývat, aby se namočila a rychle klíčila. Pro zavlažení semen není nutné odstraňovat víčko ze sklenice. Sklenici naplňte přes sítko vodou a po 1–2 minutách vodu vylejte. Pak sklenici umístěte zpět na keramický podstavec. Promývání semen opakujte pravidelně nejméně 2x denně (ráno a večer) a vždy, když se bude zdát, že semena v lahvi vysychají. Tak jako první den, vždy při promývání opatrně protřepejte sklenici.
 

Sklizeň: rychlost růstu klíčků závisí na specifických vlastnostech naklíčovaného semínka a okolní teplotě. Klíčky vyjměte ze sklenice a buď je ihned konzumujte nebo je můžete dále uchovávat v chladničce, kde se jejich růst velmi zpomalí. Před konzumací semena propláchnete vodou.

Použití naklíčených výhonků
Hotové klíčky lze přidávat do salátů – zeleninových, listových, těstovinových nebo luštěninových. Použít je na ozdobení hotových pokrmů, raw chlebů a krekrů, přidávat je do zeleninových nápojů, dresinků, omáček a polévek nebo je můžeme jíst samostatně.

Vyrobeno v EU.

Více o klíčení se můžete dozvědět např. v knize od legendy živé stravy Ann Wigmore: Klíčení rostlin: Jak pěstovat naklíčená semena pro váš jídelníček

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?