Raw naklíčená slunečnicová semínka (Bio) 250 g

O produktu

Když rostlina začne růst, zmnohonásobí svůj nutriční koeficient, aby byla schopná vyrůst do své velikosti. Proto jsou klíčky plné vitamínů, minerálů a bílkovin. Klíčky a naklíčené potraviny obsahují úplný boom výživných látek a navíc skvěle chutnají.

Naše naklíčená bio slunečnicová semínka jsou klíčena tak, jak mají být. Nejprve jsou omývána vodou, dokud nezačnou klíčit. Poté jsou naklíčená semínka slnečnice vysušena za teploty pod 40 °C, což zachovává nutriční hodnoty na úrovni RAW.

Máčení a proplachování semínek čistou vodou odstraní enzymatické inhibitory a semínko začne klíčit. Při klíčení se všechny živiny v semínku začnou štěpit na jednodušší složky: bílkoviny se rozkládají na aminokyseliny, složité škroby a tuky na jednodušší uhlovodany.

Slunečnicová semena patří k nejvýznamnějším rostlinným potravinám s vysokým obsahem tuků. Jsou přirozeným zdrojem mnoha minerálů (vitamíny B, vitamín E, draslík, železo, hořčík, selen, zinek, vápník, fosfor, esenciální kyseliny, vláknina,... ). Slunečnicová semínka jsou díky obsahu železa vhodná i pro kojící a těhotné ženy, pro sportovce a děti.

Slunečnicová semínka jsou u nás hojně využívána - do pečiva, salátů i jiných jídel. Zde máte možnost ochutnat je v syrové, nejpřirozenější a nejčistší podobě, která Vašemu tělu dodá všechny výživné látky, kterých je ve slunečnicovém semínku požehnaně.

Semínka obsahují asi 90 % nenasycených tuků a jsou bohatá na fytosteroly. Ty pomáhají udržet vyváženou hladinu cholesteroli, zejména hladinu škodlivého LDL cholesterolu a zároveň stimulují prospěšný HDL cholesterol. Kvalitní rostlinné bílkoviny pomáhají regulaci krevního tlaku. Dalším mocným pomocníkem je antioxidant vitamín E, jehož je v jedné hrsti semínek 90 % doporučené denní dávky. Slunečnicová semínka jsou také bohatá na aminokyseliny, stavební kameny pro bílkoviny, minerály, vitamíny B1, B2 a B3 a kyselinu listovou.

Hmotnost: 250 g
Výrobce: Sun & Seed

Země původu: Rumunsko

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?