Kakaové boby drcené nepražené BIO 250g

Kakaové boby drcené nepražené BIO 250g
Kakaové boby drcené nepražené BIO 250g
Cena:
239,00 Kč
Bez daně: 207,83 Kč

Dostupnost: Objednáno

Množství:

O produktu

Kakaové boby jsou plody kakaovníku Theobroma cacao. Pocházejí z divoce rostoucích rostlin, jsou ručně sbírány, loupány a sušeny. Nejsou nijak tepelně upravované a neobsahují žádná aditiva, takže si uchovávají tu nejpřirozenější energii: obsahují široké spektrum minerálů, vitamínů a antioxidantů. 

Antioxidanty v syrovém kakau jsou vysoce stabilní a snadno vstřebatelné pro lidský organismus. Kakaové boby i čokoláda lidský organismus vyladí a výrazně povzbudí, za což jsou zodpovědné látky: anandamid-endogenní kanabinoid, jenž navozuje v mozku pocit blaženosti, dopamin, arginin, tryptofan- zlepší náladu a fenyletylamin. 

Nepražené kakaové boby mají výraznou hořkou chuť podobnou vysokoprocentním čokoládám. Můžete je jíst samotné, přimíchávat do směsí se sušeným ovocem, nebo z nich lze dělat různé gastronomické pochoutky - od dezertů až po čokoládová mléka, oblíbená kakaa pro děti

Kakaové boby jsou také skvělé k posypání na sladká jídla, kde půvabně doplní sladkou chuť. Jsou drcené, využijete je přímo k posypání na raw zmrzliny i dezerty, kde navíc vykouzlí dokonalý efekt i pro oči.

Všechna čokoláda na světě se vyrábí z kakaových bobů. Nepražené syrové čisté kakao je ta nejčokoládovější čokoláda na světě, ta pravá čokoláda! Chuť některých hořkých černých čokolád se velice blíží chuti nepražených kakaových bobů, jelikož některé hořké čokolády obsahují velice vysoké procento kakaa. V syrové podobě si kakao zachovává nepřeberné množství hodnotných výživných látek a navíc chutná úchvatně. 

Složení: 100% BIO kakaové boby

Nutriční hodnoty

ve 100 g

Energetická hodnota

2529 kJ/ 612,9 kcal

Tuky

55,2 g

    z toho nasycené

34,2 g

Sacharidy 

8,04 g

   z toho cukry

1,7 g

Vláknina        

14,8 g

Bílkoviny

13,61 g

Sůl** 

0,5 g

* Referenční hodnoty příjmu

** pouze ve formě přirozeně se vykytujícího sodíku

Uchovávejte v suchu, chladnu a nejlépe mimo sluneční paprsky

Upozornění: opatrně v období těhotenství a kojení, u dětí do 5 let, při častých migrénách a dně

Země původu: Peru

BIO, RAW, Vegan, bezlepkové

 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?