O Lahodnostech

Lahodný dream tým:

 Mgr. Klára Hlaváčová: zakladatelka a majitelka, srdce projektu a vizionářka Lahodností, dovozu potravin, vlastní produkce, Lahodného blogu i lesního klubu pro děti s raw stravou. Specialistka na maloobchodní zakázky a zákazníky.

Mou vášní je Lahodný blog, kde sdílím úžasné raw a vegan recepty, ale také kus svých poznatků a pohled na zdravý životní styl. Jsem upřímná a poctivá sama k sobě i ke svým čtenářům.

Aktuálně se mohutně věnujeme dovozu toho nejlepšího, co naše planeta Země nabízí, vlastní produkci a posouvání hranic kvality na tu nejvyšší možnou úroveň. Co tím myslím? Čím méně zásahů člověka do potravin roustoucích v čisté přírodě, tím lépe. 

S radostí píši téměř vše, co vidíte na Lahodnostech a na Lahodném blogu. Zaměřuji se hlavně na popisky zboží. V roce 2016 jsem však tvorbu popisků zboží předala Gabče Jetenské, což bylo dříve pouze mou doménou. Měla jsem pocit, že nikdo jiný než já, to nenapíše lépe. Možná ten pocit znáte. Požadovala jsem aboslutní dokonalost, pravdivost a výstižnost. Gabča mi přirozeně ukázala, jak moc dobře jsem udělala. Od té doby jsou texty u zboží mou oblíbenou četbou. Vždy se dozvím něco nového a dost často se i pobavím.

Kontroluji také lahodné zásilky, píši milé vzkazy svým zákazníkům a s radostí osobně odepisuji na e-maily. Když je třeba, popadnu lepící pásku a balím lahodné balíčky, s velkou chutí a radostí. Našich lahodných zákazníků si vážím a pokaždé si představuji, jak k vám od nás z Lahodností míří to nejlepší pro Vaše tělo i duši.

Kontaktovat mě můžete na e-mailu: lahodnosti@gmail.com (Dotazy ohledně zboží a lahodných objednávek)

 

Gabriela Jetenská, specialistka na lahodné popisky a texty, drahá přítelkyně, která je v Lahodnostech od samého počátku a moje učitelka. Poznávací znamení: Gabča se stále směje. I ve spaní.

Gabča je střevo. Básnické a textařské střevo, abych byla úplně přesná. Miluje učení se a sebezdokonalování, což hojně využívá při psaní textů a popisků. Gabča hledá všemožné informace o lahodných produktech, dokáže o nich mluvit dlouhé hodiny a každého pro ně nadchnout. Je známá pro svoji poctivost a upřímnost, což je skutečně osvěžující.

Do popisků a textů prosakuje její humor a pozitivní náhled na svět. Někdy, když čtu její texty, jako bych i slyšela její hlasitý, zvonivý smích. Gabča mi v mnohém připomíná mojí maminku a tak jí, možná i proto, přirozeně beru jako rádkyni.

Gabča dotahuje a realizuje vše potřebné okolo vkládání zboží do e-shopu, poradí si se všemi informacemi a vyniká tím, že všemu dá řád, smysl a celek. Gabča přirozeně (a jak sama říká nechtěně) analyzuje, na první pohled odhalí jakékoliv nesrovnalosti v číslech i v textech. Když kontroluje nové zboží na vyzkoušení v Lahodnostech, její maily často zní: "Paní, tady to nějak nesedí." A ihned zjedná nápravu. 

Gabču můžete kontaktovat ohledně informací uvedených u zboží i velkoobchodních objednávek na e-mailu: lahodnosti.gabriela@gmail.com nebo na tel.: 776 311 357

 

 

Květa Vondráková: specialistka na velkoobchodní zakázky a zákazníky na Jižní Moravě a na Slovensku, iniciátorka zákaznických a předváděcích akcí, specialistka na Irský mech a tvůrkyně dokonalých receptů z Irského mechu a datlí. 

Květa zrealizuje všechno potředné rychlostí blesku. Má napadů na deset životů a žije pro naše lahodné zákazníky. Slovo "nejde" a "problém" nezná. Všechno jde a vždycky se chce. Květa mi mnohdy volá v pozdních večerních hodinách, že pro zákazníka potřebuje něco speciálního a vyžaduje, aby to bylo rychle zrealizováno a uděláno. Je motorem velkoobchodního prodeje do restaurací a zdravých výživ, obchodů, obchůdků i sítí prodejem.

Květa mě stále překvapuje svými znalostmi o Irském mechu. Umí z něj vytvořit tak dokonalé recepty, že si často říkám, že bych jí chtěla mít doma. Z Irského mechu vytváří nejen dezerty, ovocná želé a bonbony, ale i čokolády, "tlačenky", aspiky, saláty, palačinky, marinované dobroty a mnoho dalšího. Chcete se poradit o novém receptu? Květa vždycky ví.

Pro velkoobchodní zakázky pro Jižní Moravu a Slovensko a pro osobní setkání

kontaktujte Květu na e-mailu: lahodnosti.kveta@gmail.com nebo na tel: 734 799 449

 

 

 

PROČ NAKUPOVAT NA LAHODNOSTECH?

1) Lahodnosti vznikly z hlubokého přesvědčení a osobní inspirace, že existují čisté potraviny, které skvěle slouží našemu tělu i mysli. V obchodech je není možné koupit. Není to možné z čistě praktického hlediska, kdy se hledí převážně na zisk, nízkou prodejní cenu, trvanlivost, rychlost, 100% dostupnost během celého roku a další atributy, které jsme si způsobili my sami jako zákazníci. Potraviny jsou rychlené, ochuzené o základní předpoklady pro zdraví (jako je třeba ochrana proti plísním apod., kterou pak nezískává ani naše tělo), jsou konzervované, tepelně upravované a chemicky stříkané, geneticky upravované. Tlak na cenu a dodavatele je neuvěřitelně silný. Výsledkem je, že v obchodech s potravinami se neprodává jídlo, ale výplň žaludku. Jistě, je to dobré. Je to solené, kořeněné, slazené - ale zkuste si rajče z obchodu dát samotné a ještě si na něm pochutnat. Je to hmota.

2) Lahodnosti jsou odpovědí na tyto problémy. Zabýváme se pouze 100% čistými a nepasterizovanými potravinami. Bereme si je přímo od farmářů a pěstitelů. Nevyužívám překupníky zboží a netlačím na svoje dodavatele s cenou. Vím totiž, že pokud to budeme dělat, zákonitě začne klesat kvalita. Moji dodavatelé to vědí a před navázáním obchodní spolupráce tak vedeme dlouhé rozhovory, stanovujeme postupy a odběry při sklizni (která není neomezená), ceny apod. Osobně si kontroluji sklizeň, zacházení s rostlinami a stromy a další atributy, které jsou pro čisté raw a bio potraviny klíčové.

3) Některé zboží beru též od výrobců a když se podíváte na Lahodnosti.cz zjistíte, že nabídka je velmi široká a nabízí osvědčené, léty prověřené dodavatele a výrobce. Bio čistých raw potravin je nedostatek. Často zcela vypadnou některé potraviny (aktuálně třeba bio brambory, bio vanilka, bio a raw kešu). Omezená je také sklizeň bio zeleniny a ovoce. Jak však přibývá uvědomělých lidí, kteří o sebe pečují a svoje finance věnují sobě a svému tělu, přibývá i možnost nákupu kvalitních potravin.

Znám tento trh dokonale a myslím si, že do budoucna se bude prohlubovat polarita mezi levnými, odpadními potravinami pro většinu populace a čistými potravinami pro lidi, které zajímá jejich život a zdraví. Pozor, není to ale o ceně. Protože jak narůstá počet lidí kupující bio potraviny, klesá jejich cena. V posledních letech je to znát hodně a bio potraviny jsou dostupné už i v marktetech. Zatím nejsou dostupné nepasterizované, tedy tepelně neupravované potraviny (ořechy, chleby, semínka, sladkosti), ale i to se sílou trhu mění a někde lze koupit docela solidní bio ovoce a zeleninu. Pro mě je zcela logické, že např. datle, které jsou utržené ze stromu a i s peckou hned zabalené mohou být za super cenu. Protože nejsou zpracované, doplněné o chemikálie apod. Trh to zatím neumožňuje, ale mění se to. Ceny navíc kolísají podle sklizně a ročního období a na to nejsme jako zákazníci moc zvyklí. Chceme mít vše celoročně, za stejné ceny a hned.

4) Tím, že jsme v Lahodnostech zaměření na čisté potraviny a udržitelné pěstování posilujeme i naší zemi, kterou nevyužíváme, ale se kterou spolupracujeme a podporujeme ji, tak jako ona nás.

5) V Lahodnostech využíváme moudrost samé matičky země a tak potraviny neupravujeme a nepoškozujeme. Přímo z přírody je dodáváme čerstvé na váš stůl. A toto je naše cesta. Pokud tedy hledáte vše potřebné pro živou kuchyni, pro zdravé a krásné tělo a jasnou mysl, Lahodnosti jsou to pravé pro vás. Najdete u nás zcela čisté bio a raw potraviny, inspiraci, rady, bio ovoce a zeleninu, raw potraviny, příslušenství, knihy, recepty a kuchařky, dřevěné nádobí, raw stravu pro zvířata apod. To vše je na Lahodnostech na jednom místě.

6) Na počátku našeho e-shopu byla a je komunita nadšených lidí. Sami čistou živou stravu žijeme, milujeme a šíříme dál. Živá strava je reklamou sama na sebe. Veškeré produkty nabízené v e-shopu sama již roky využívám, znám je a mám ráda. Sortiment stále rozšiřujeme a spolu s naším Lahodným týmem pečujeme o vás, naše zákazníky. Osobně dbám na nekompromisní kvalitu dodavatelů a výrobků. A co je krásné - vždy nabízíme něco navíc.

7) Živá strava, Lahodný e-shop i Lahodný blog, stejně jako naše Živá lesní školka pro děti nás těší.

E-shop i blog navíc vytváříme tak, že vše potřebné (ke koupi, k inspiraci i jako zdroj informací) je na jednom místě. 

Na Lahodném blogu se můžete nechat inspirovat mnoha recepty, krásnými fotografiemi, ukázkami z knih, ale i mými zkušenostmi s živou čistou stravou a "živým" životním stylem.  

8) Je nám potěšením mít osobní přístup k zákazníkům, se kterými ráda a často komunikuji osobně. Ráda Vám poradím a pomůžu s výběrem i s informacemi. Baví mě to a tak mě neváhejte kontaktovat, ať už telefonicky nebo e-mailem.

Najdete nás na Facebooku https://www.facebook.com/Lahodnosti, kde denně aktualizujeme novinky, postřehy a inspiraci ze světa živé stravy. Na Facebooku a na Lahodném blogu také můžeme společně sdílett, čerpat inspiraci a dobrou náladu. Raw strava totiž podle mého názoru zdaleka není jenom o jídle, ale o radosti ze života. 

Přeji Vám lahodné zdraví a šťastné volby životních cest, Klára Hlaváčová

 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?