Panenský kokosový olej 400 ml BIO RAW Vital

Panenský kokosový olej 400 ml BIO RAW Vital
Cena:
309,00 Kč
Bez daně: 268,70 Kč

Dostupnost: Objednáno

Množství:

O produktu

Chuťově jeden z nejlepších kokosových olejů na trhu. Subjektivně tento panenský kokosový olej v bio kvalitě dávám na pomyslnou první příčku. Má velmi plnou, svěží kokosovou chuť a příjemnou vůni. Pokud hledáte skutečně lahodný kokosový olej pro využití v kuchyni i v kosmetice, nalezli jste ho.

Kokosový olej má vysoký obsah nasycených tuků a přesto lze bez nadsázky říci, že se jedná nejzdravější olej na světě. Je pozoruhodným zdrojem živin i lékem. Díky obsahu mnoha výživných látek a vláknině se pyšní širokým spektrem blahodárných účinků na lidské tělo. Důležitá je jeho bio a raw kvalita, která zaručuje co nejvyšší čistotu a uchování látek v nezměněném, tedy pro tělo lehce stravitelném, stavu.

Kokosový olej je vyrobený z tzv. "masa" kokosových ořechů, tedy z bílé dužniny. Kokosový ořech byl dlouho základním zdrojem živin v tropech. Skvělé je, že kokosový olej je tepelně stálý a stabilní i při vysokých teplotách. Je tak vhodnou a zdravou alternativou i pro vaření, pečení a smažení. Jeho přednostmi je pomalá oxidace (zůstává dlouho čerstvý), vzdoruje žluknutí (což poznáte na chuti i vůni) a jeho životnost je cca 2 roky. Panenský kokosový olej, který je za studena vytvořen mletím je "věčný", nekazí se.

Nejznámější jsou jeho antibakteriální účinky. Používá se nejen v kuchyni, ale je vynikající také pro masáže, k přímé péči o pokožku těla i obličeje, do koupele, po opalování, jako zubní olej nebo i jako zdravý lubrikant. Je lehce stravitelný a pozitivně stimuluje organismus. Podporuje vstřebávání dalších látek, kterých ve vařené stravě může být nedostatek.

Nutriční hodnoty na 1 lžičku (4,5 g)/Nutritional info per 1tsp. (4,5 g) 

Calorie/Calories 

40

Tuky celkem/Fat Total

4,5 g

Nasycené tuky/Saturated Fat

4,2 g

Cholesterol

0 mg

Sodík/Sodium

0 mg 

Karbohydráty/Carbohydrate

0 g

Bílkoviny/Protein

0 g

 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?