Bio konopný olej za studena lisovaný 250 ml Rapunzel

Bio konopný olej za studena lisovaný 250 ml Rapunzel
Cena:
332,00 Kč
Bez daně: 288,70 Kč

Dostupnost: Na objednávku, dostupné do 1-2 týdnů

Množství:

O produktu

Vynikající vysoce kvalitní bio olej lisovaný za studena značky Rapunzel. Na objednávku, vždy čerstvý.

Možnosti využití rostliny zvané technické konopí jsou velmi široké. Většímu rozšíření této zajímavé plodiny však brání příbuznost s konopím indickým, které obsahuje řadu psychoaktivních látek z nichž nejznámější je THC. Technické konopí tyto látky prakticky neobsahuje. Z konopného semínka se lisuje výživově skutečně výjimečný olej, který má oříškovou chuť, zelenou barvu a typicky „konopnou" vůni. 
Nabízíme za studena lisovaný konopný olej v biokvalitě. Tento olej je získáván velmi šetrným způsobem, semínka nejsou předem pražena a jsou lisována za studena. Při výrobě se nepoužívají žádná rozpouštědla či rafinace. Olej je stáčen bez přístupu vzduchu tzv. technologií OXYGUARD, díky které se značně omezí oxidační procesy v oleji před otevřením lahvičky. 

OBJEM: 250 ml 
ZEMĚ PŮVODU: Německo 
 

POUŽITÍ: Konopný olej nezahřívejte, teplo ničí vzácné nenasycené mastné kyseliny. Olej používejte ve studené kuchyni nebo jej přidávejte do jídla až po uvaření. Jednou či dvěmi lžičkami můžete vylepšit saláty, pomazánky, jogurt, tvaroh nebo müsli. Bez problémů tak pokryjete potřebnou denní dávku několikanásobně nenasycených mastných kyselin. 


TIPY PRO SKLADOVÁNÍ: Lahvičku pečlivě zavírejte: Olej musí být chráněn před kyslíkem, protože ten ničí nenasycené mastné kyseliny. 
Skladujte v temnu: Světlo je největší nepřítel plnohodnotných olejů, protože mnohonásobně urychluje reakci mastných kyselin se vzdušným kyslíkem. 
Uchovávejte v chladu: Ve studeném oleji probíhá mnohem méně reakcí – a navíc pomaleji - vedoucích k jeho znehodnocení, nechávejte proto olej v ledničce. 


VÝŽIVOVÉ INFORMACE: Za studena lisovaný konopný olej má ve srovnání s ostatními oleji velmi vysoký obsah vzácných několikanásobně nenasycených masných kyselin. Vyniká obsahem kyseliny linolové a kyseliny linolenové. Kyselina linolová je esenciální mastná kyselina, kterou tělo dále přeměňuje na omega-6 mastné kyseliny, nutné ke správnému růstu a fungování imunitního systému. Kyselina linolenová poskytuje tělu omega-3 kyseliny, které působí preventivně například při srdečních a cévních onemocněních a při vzniku cukrovky. Konopný olej dále obsahuje vysoké množství přírodního vitaminu E. 

 

Nerafinované a za studena lisované oleje Rapunzel se šetrně lisují z přírodních bio surovin (oříšků, semínek...). Výslednou chuť a kvalitu oleje ovlivňuje zejména kvalita vstupních surovin a způsob lisování. Proto jsou v těchto olejích použita vysoce kvalitní semínka z ekologického zemědělství. Díky tomu, že v těchto olejích zůstává velké množství látek přítomných v původním semínku, je požadavek na biokvalitu semínek velmi rozumný. Co se týče samotného lisování, nestačí olej nezahřívat na vysoké teploty. je nutné také zajistit šetrné pomalé lisování tak, aby se při něm díky tření samovolně nezvyšovala teplota drcených semínek. Olej je poté okamžitě balen.

Německá bio značka Rapunzel je synonymem kvality již více než 35 let po celém světě. Rapunzel se orientuje na náročného zákazníka a záměrně tak není zastoupen v konvečních obchodních řetězcích, kde často rozhoduje cena a ne kvalita.

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?