Kokosový panenský olej TROPICAI BIO RAW 1,42 L

Kokosový panenský olej TROPICAI BIO RAW 1,42 L
Kokosový panenský olej TROPICAI BIO RAW 1,42 L
Cena:
894,00 Kč
Bez daně: 777,39 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Vysoce kvalitní panenský, za studena lisovaný, kokosový BIO olej německé produkce. Známá značka, známá chuť, známá vůně. Nejvyšší kvalita. 

 

BIO panenský kokosový olej Tropicai má neobyčejné vlastnosti, za které vděčí především obzvláště šetrnému způsobu zpracování. Oproti běžnému kokosovému oleji vyniká kokosový olej Tropicai těmito vlastnostmi:

  • za studena lisovaný
  • neparfémovaný
  • nebělený
  • nedehydrovaný
  • neobsahuje cholesterol
  • baleno ve skle

 

Panenský kokosový olej Tropicai v bio kvalitě je za studena lisovaný z čerstvé kokosové dužiny. Má nezaměnitelnou chuť a skvělou vůni. Ideální větší balení 1,4 l Vám vydrží déle a olej se přitom nekazí, je v podstatě věčný.

 

Jak se kokosový olej Tropicai získává?

Firma Tropicai zpracovává výhradně čerstvé, ručně sklizené ořechy. Panenský kokosový olej Tropicai se za studena lisuje z ořechů sklizených na Filipínských bio farmách. Čerstvá kokosová dužina se naseká a poté se z ní lisuje olej. Teplota při lisování oleje nesmí překročit 43°C, většinou ale dosahuje ještě nižší teploty. Po důkladné filtraci získáváme krystalicky čistý olej s delikátním aroma kokosu. Tropicai je sázkou na jistotu té nejvyšší možné kvality, tradice a německé důkladnosti.

 

Tropicai je ideální pro zdravou kuchyni i péči o pokožku.

 

Bod tání

Panenský kokosový olej kapalní při teplotě okolo 26°C. Při nižších teplotách si zachovává svoji pevnou nebo krémovitou konzistenci. Jeho unikátní vlastnosti a specifickou vůni oceníte i při přípravě čokoládových desertů a různých pomazánek.

 

Lehká stravitelnost
Panenský kokosový olej je bohatý na mastné kyseliny, které se v něm vyskytují  především ve středně dlouhých řetězcích. Středně dlouhé řetězce (MCT – Medium Chain Triglycerides) mastných kyselin jsou pro lidský organismus snadno stravitelné a zároveň umožňují postupné uvolňování energie během dne, proto je kokosový olej tak oblíben u sportovců. MCT mají schopnost stimulovat metabolismus, podporují vstřebávání dalších látek, například esenciálních mastných kyselin, kterých je v dnešní stravě nedostatek.

Nerafinovaný bio kokosový olej je přirozeně bohatý na nasycené mastné kyseliny a další zdraví prospěšné látky, často bývá dokonce nazýván "nejzdravějším olejem na zemi". Díky molekulární struktuře zůstává kokosový olej stabilní i při vysokých teplotách. Je velmi snadno stravitelný. Naše tělo ho zpracovává podobně jako sacharidy - rozkladem na glukózu dochází k postupné, avšak poměrně rychlé přeměně na energiiNeusazuje se v cévách jako jiné tuky, proto ho dietologové doporučují pro osoby trpící diabetem a kardio-vaskulárními chorobami. Doporučit ho lze i při redukční dietě.


Kyselina laurová a kaprylová
Kokosový olej obsahuje téměř 50% mastné kyseliny laurové. Tato mastná kyselina se vyskytuje například i v mateřském mléce, kde slouží jako snadno stravitelná složka a zároveň má za úkol chránit mladý imunitní systém proti virům a infekcím. Kyselina laurová má přirozené antivirové účinky, další kyseliny, zejména kyselina kaprylová, napomáhají ničit kvasinky a plísně.

 

Kokosový olej má široké využití pro tělo, vlasy, i k jídlu.

 

Pro tělo:

MASÁŽ - vmasírujte olej do vlhké pokožky po sprchování nebo koupeli. Následně se osušte. Můžete také přidat přímo do koupele.

 

VLASOVÝ ZÁBAL - vmasírujte do vlhkých vlasů jako zábal a nechte působit 30 minut, poté vymyjte šamponem.

 

PO SLUNĚNÍ olej hydratuje a regeneruje suchou pokožku, jeho účinky naplno oceníme po slunění.

 

Pro kuchyň

je zdravou náhradou pro veškeré kuchyňské úkony. Vytvoříte z něj lahodné zákusky, ale i másla, krémy apod.

 

Složení: 100% kokosový olej

Objem: 1,4 L

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?