Panenský kokosový olej BIO RAW 1 l Lifefood

Panenský kokosový olej BIO RAW 1 l Lifefood
Výrobce: Lifefood
Cena:
699,00 Kč
Bez daně: 607,83 Kč

Dostupnost: Objednáno

Množství:

O produktu

Vynikající a vysoce kvalitní olej z Filipín ve velkém balení od Lifoodu.

Za studena lisovaný kvalitní olej z kokosu si oblíbíte díky jeho příjemné vůni i chuti. Lze ho využít v kuchyni jako přísadu do jídel i jako mast v péči o pleť. Tento kokosový olej je velmi kvalitní v BIO a RAW kvalitě. Má lahodnou jemnou chuť a skvěle voní. Oblíbíte si ho pro jeho snadné využití v živé i vařené kuchyni a také pro jeho široké kosmetické možnosti využití. Jedná se o jeden z nejkvalitnějších kokosových panenských olejů na trhu.

Díky kyselině lauerové (cca 45 %), kaprové, kaprylové a myristové pomáhá eliminovat kvasinky, bakterie i viry a funguje tak jako přírodní antibiotikum. Neobsahuje cholesterol a má vysokou tepelnou stabilitu (až do 200 °C nemění svojí strukturu). Trávení kokosového oleje se podobá spíše sacharidům a neukládá se v těle. Dodává organismu energii postupně, proto je vhodný při diabetcké či redukční dietě.

V kosmetice je kokosový olej vhodný především na masáže a promašťování suché pleti. Také je skvělý po opalování a holení, jako ochrana před mrazem a pro zvláčnění pokožky, která je po něm krásně hladká a jemná. Jeho složení je blízké tukům v pokožce, proto je skvěle přijímán a využíván.

Jako potravina má lahodnou chuť a vůni pomáhá eliminovat kvasinky, bakterie i viry. Velmi snadno se tráví, neobsahuje cholesterol, pomáhá při hypoglykemii a má vysokou tepelnou stabilitu.

Obsahuje asi 45% mastné kyseliny laurové, zbytek tvoří hlavně kyseliny kaprová, kaprylová a myristová. Všechny mají schopnost narušit lipidové membrány kvasinek, bakterií i virů. Fungují tedy jako přírodní antibiotika. Neobvyklé je, že trávení kokosového oleje se podobá spíš sacharidům. Nepotřebuje žluč ani enzymy slinivky a rozkládá se na glukózu - zdroj energie. Narozdíl od jiných tuků se proto neusazuje v těle. Tráví se ale přeci jen pomaleji než sacharidy a dodává organismu energii postupně.

Právě proto kokosový olej doporučují dietologové lidem, kteří mají problémy s hypoglykemií, potažmo diabetem. Olej totiž vyrovnává náhlé kolísání hladiny cukrů v krvi. Pár lžiček oleje tak dokáže navodit pocit nasycení na několik hodin, což je ideální při redukčních dietách. Takto se lze během hubnutí vyhnout neustálým choutkám na jídlo, které často vedou k dalšímu přejídání. Díky tomu se stal kokosový olej velmi populární v Americe a Velké Británii. To že jsou MCT z hlediska výživy unikátní substancí dokazuje i jejich přítomnost v mateřském mléce. Mají zde jasný úkol – slouží jako snadno stravitelná výživa kojence a navíc chrání mladý organismus proti infekcím a parazitům. Každá kojící matka si snadno může přidat kokosový olej do jídelníčku, zlepišit tak kvalitu svého mléka a umožní dítěti zdravý růst a vývoj. Deriváty kokosového oleje se proto používají v náhražkách mateřského mléka již mnoho let. MCT mají schopnost stimulovat metabolismus, podporují vstřebávání dalších látek například esenciálních mastných kyselin (EMK). Zdravý organismus si pak vystačí s jejich menším množstvím, což může být při dnešním nedostatku EMK ve stravě velkým přínosem.

Panenský kokosový olej má ještě další přednosti – je dokonalý jako pleťový a tělový olej, ideální také pro suchou a citlivou pokožku. V zimě ochrání pleť a rty před mrazem, v létě pečuje o kůži po opalování. Má přitom zvláštní schopnost ji regenerovat při spálení. Jeho složení je blízké tukům v pokožce, která proto olej ochotně přijímá a využívá. Kvůli těmto vlastnostem a nádherné vůni patří čistý kokosový olej mezi nejlepší masážní přípravky vůbec. Už prastaré texty z Asie zmiňují použití kokosového oleje při erotických radovánkách a masážích.

Kokosový olej a nadváha:
Panenský kokosový olej je nyní hojně používán jako doplněk stravy při redukci tělesné váhy. Ač se zdá neuvěřitelné, že tuk pomáhá hubnutí, zkušenosti jsou evidentní. Jedním z velkých problémů při hubnutí je JO-JO efekt. Statistiky jsou neúprosné, většina těch, jimž se podaří zhubnout svoji váhu opět naberou, a k tomu ještě něco navíc. Mnoho lidí je schopno držet nějakou dobu dietu, ale po čase ztratí výdrž. Jejich tělo si ale mezitím zvyklo s omezeným přísunem jídla „šetrněji hospodařit“, a potom je schopné ze stejného přísunu potravy ukládat ještě více tuku do zásoby. Navíc jednou z tendencí při dietě je omezit konzumaci tuku na minimum. Ale to je další vratký bod diety. Tuk má ve výživě významnou roli, tělo ho pro svou činnost potřebuje a dobře to ví. A co víc, tuky činí požitek z jídla kompletní, zvýrazňují chutě a hlavně navozují pocit opravdového nasycení. Mnohem efektivnějším způsobem redukce hmotnosti je pozvolná a trvalá změna jídelníčku a životního stylu. Kokosový olej zde může mít velký užitek, pokud jím nahradíme část tuků v jídelníčku. Jak jsme již uvedli, poskytuje dlouhodobější pocit nasycení (pár lžiček oleje může potlačit hlad na několik hodin). Dále, má menší energetickou hodnotu než ostatní tuky. Jeho trávení také probíhá odlišně. Olej stimuluje tělesný metabolismus k „vyšším obrátkám“ a tak pomáhá spalovat více energie. Navíc nezatěžuje štítnou žlázu, jejíž hormony jsou pro vyvážený metabolismus zásadní. Není přitom nijak složité kokosový olej do jídelníčku zařadit, a také nahradit jím běžné rostlinné tuky při vaření.

Kokosový olej je složen z následujích mastných kyselin:
- k. laurová
- k. kaprinová
- k. kaprylová
- k. myristová

 

Složení: 100% Panenský kokosový olej BIO

Země původu : Filipíny

 

Nutriční hodnoty ve 100g

Energetická hodnota
3595 kJ / 862 kcall
Tuky
100 g
- z toho nasycené
92 g
Sacharidy
0 g
- z toho cukry
0 g
Vláknina
0 g
Bílkoviny
0 g
Sůl
0 g

 

 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?