Cedrové (piniové) oříšky RAW BIO 100g

Cedrové (piniové) oříšky RAW BIO 100g
Cena:
149,00 Kč
Bez daně: 129,57 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

 
Lahodné smetanově bílé „oříšky“ vyloupané ze šišek středozemní borovice Pinie (Pinus Pinea) jsou lidem známy a využívány již po 6000 let. Mnoho z nás ocení, že raw cedrové oříšky jsou silným tlumičem apetitu. Rychle nasytí a tlumí chutě na další jídlo. Obsahují polynenasycené mastné kyseliny (pinolenic kyseliny), které stimulují sekreci hormonu CCK. Tento hormon vysílá signál do mozku, že jste nasycení, což doslova vypne Vaši chuť k jídlu. Zároveň se díky němu cítíte sytí po delší dobu, takže nemusíte jíst tak často. Příroda je zrátka geniální a poskytuje nám svoje dary s velkou štědrostí.

 

Cedrové oříšky Vám zajistí slušnou porci bílkovin (nejvíce ze všech oříšků), vlákniny, vitamínů E a K, niacinu, hořčíku a draslíku (skvělý pro zdravé srdce a krevní tlak). Raw cedrové neboli piniové ořechy obsahují také značný obsah zinku, železa a vitamínu B1 – tato trojice uzdravuje nervy. Snižují hladinu cholesterolu v krvi a chrání cévy proti poškozením. 

 

Jsou vysoce antioxidantní – chrání buňky před volnými radikály. Existuje mnoho způsobů, jak je začlenit do našeho jídelníčku. Mají velmi zajímavou chuť – jemně mandlovou s příchutí pryskyřice.

 

Můžete jimi posypat saláty, vytvořit zálivku na zeleninová jídla nebo přidat do sladkých jídel. Známá je jejich výtečná chuť i v kombinaci s bazalkou.

 

Vytvořte si např. avokádovo - bazalkové pesto s piniovými oříčky. Recept naleznete na Lahodném blogu, klikněte zde: http://blog.lahodnosti.cz/pesto-presto-raw-spagety-s-avokadovo-bazalkovym-pestem/

 

Náš tip: samotné cedrové oříšky smícháme v misce s datlemi a jíme jen tak. Zní to obyčejně, ale vznikne tak opravdová slaďoučká delikateska.

 

Je vhodné je uchovávat v uzavřené nádobě v ledničce.

Složení: Cedrové oříšky BIO RAW

Země původu: Sibiř

 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?