Pistácie raw BIO loupané nesolené 100g

Pistácie raw BIO loupané nesolené 100g
Cena:
149,00 Kč
Bez daně: 129,57 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

V oříšcích objevujeme stále něco nového a zajímavého, něco neuchopitelného s vůní dálek a cestování, s nádechem exotiky. A snad nejvíce toho v sobě ukrývají pistácie, jejichž historie sahá až do starodávné Persie.

Dnešním domovem pistácií jsou suché oblasti střední a východní Asie a Středomoří. Až od minulého století jsou pistácie uměle vysazovány a pokusně pěstovány v takových zemích jako je např. Austrálie nebo Čína.

Pistácie jsou velmi dobře stravitelné, jemné, mají ideální složení a čerstvou lahodnou chuť. Okamžitě je rozeznáte pro jejich typickou chuť, která také skvěle doplní každé jídlo.

Pistáciové oříšky jsou syté, nikoli však tučné. Obsahovat hodně tuků není to samé jako být tučný. Jsou velmi vhodné například při dietách, kde si kontrolujete množství kalorií. Tím, že jsou syté, uspokojí velmi rychle hlad a mají přitom málo kalorií. 

Pistácie jsou čistě přírodní a zdravý snack, a jsou také využívány jako výborné přísady do různých jídel a desertů. Jsou vysoce energické, obsahují draslík, proteiny, vitamíny, minerály fosforu, vápníku a všechny esenciální aminokyseliny. Je všeobecně známo, že konzumace pistácií redukuje riziko srdečních onemocnění a infarktů.

Pistáciové oříšky obsahují také velké množství železa a mědi. Chceme-li do organismu dostat co nejvíce těchto látek, je dobré oříšky konzumovat společně s ovocem či zeleninou, která je bohatá na vitamín C. Při této kombinaci se docílí zvýšeného vstřebání železa ve střevech. Díky vápníku, hořčíku a draslíku chrání náš organismus. Ani obsah dalších vitamínů a látek není zanedbatelné, pistácie jsou prostě jedním velkým „zdravím“. Přestože obsahují hodně tuků, jde o nenasycené tuky, které pomáhají snižovat cholesterol. Skládají se z cca 55% oleje, 20% bílkovin a 15% cukrů.

Složení plodu - cca: Proteiny 20%, tuky 50%, uhlovodany 16%, vláknina 2%, cukry 4%, minerály (Ca, P, Fe, K, Mg) 2%, nenasycené kyseliny 6%.

Nutriční hodnota: cca 600 kalorií ve 100 g oříšků, pistácie neobsahují cholesterol.

Obsah: 100g
Země původu: Turecko

 

Hledáte isnpiraci na recept s pistáciemi? Na Lahodném blogu se můžete podívat do záložky "Recepty živé kuchyně", kde naleznete např. dokonalou raw višňovou zmrzlinu. Dobrou chuť. 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?