Řeřicha bio - semínka k nakličování 120g

Řeřicha bio  - semínka k nakličování 120g
Cena:
71,00 Kč
Bez daně: 61,74 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Řeřicha je osvěžující. Mladé lístky řeřichy se s oblibou používají jako přísada nebo posyp do salátů, dipů, pomazánek nebo jednoduše k dozdobení krekrů. Vedle naklíčených lístků můžete konzumovat také lístky dospělých rostlin. Díky silnému aroma je řeřicha vhodná také ke kořenění.

Země původu řeřichy je Persie. Římané přinesli zahradní řeřichu do Evropy. Vedle naklíčených lístků můžete konzumovat také lístky dospělých rostlin. Díky silnému aroma je řeřicha vhodná také ke kořenění. 

Řeřichu nemusíte namáčet, jednoduše ji jen dáte do nakličovací misky, která je vyplněna vatou nebo substrátem. Pokud ji nakličujete v nakličovadle, dávejte pozor a důkladně proplachujte, protože klíčící semínka jsou charakteristické vysokou tvorbou slizu a můžou plesnivět. 
 

Namáčení: není potřeba
Klíčení: cca. 3–7 dní, substrát musí být stále vlhký

 

Jak na klíčení? Podívejte se na Lahodné video:

 

 

Klíčky jsou velmi výživné a chutné. Dají se jednoduše nakličovat (i bez nakličovacích misek) a jsou vynikající jako chutné mlsání i běžná součást jídelníčku.


 

Klíčky můžete klíčit např. ve skleněné nakličovací nádobě od Sonnentoru, v nakličovadle a nebo jen tak v sítku či na vatě.

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?