Meruňky sušené BIO RAW 100 g

Meruňky sušené BIO RAW 100 g
Výrobce: Lifefood
Cena:
87,00 Kč
Bez daně: 75,65 Kč

Dostupnost: Na objednávku, dostupné do 1-2 týdnů

Množství:

O produktu

Meruňky lifefood pocházejí z Turecka a jsou sušené na slunci. Jsou plné výživných látek, především pak draslíku, železa, fosforu, mědi, manganu, zinku a vitamínů A a C. Jsou měkké a mají decentně sladkou chuť, takže jsou skvělé jako svačinka pro rychlé doplnění energie či jako zdravé uspokojení nepřekonatelné chuti na sladké.

Tyto lahodné přesladké plody jsou známy již tisíce let, poprvé byly pěstovány v Číně.
Jsou doslova nabité beta-karotenem (důležitý pro srdce), vitamínem A (chrání oči) a vlákninou (prevence zácpy a podpora dobrého zažívání).
Beta-karoten je také užitečný pomocník v ochraně před rakovinou hrtanu a plic.
Dalším přínosem pro vaše zdraví je v nich obsažený vitamín E, draslík, sodík, železo, křemík, vápník, fosfor, mastné kyseliny, aminokyseliny, uhlohydráty atd.
Měď a kobalt z meruněk je prospěšný při léčbě anémie.
Lze říci, že sušené meruňky mají mnohem vyšší nutriční hodnotu než meruňky čerstvé, neboť všechny jeho živiny jsou v těch sušených koncentrované (např. 12x více železa, 7x více vlákniny a 5x více vitamínu A).
Není bez zajímavosti, že meruňky tvoří jedno ze základních jídel Hunzů - národ žijící v Himalájích známý pro jejich mimořádnou dlouhověkost, výtečné zdraví a konzumaci téměř výhradně rostlinné stravy.
Meruňky jsou natolik univerzální, že si je můžete dopřávat jen tak samotné, přimíchat do ovocných salátů nebo z nich připravovat rozličné vita-sladkůstky. Osvědčené jsou také jako surovina pro oblíbené marmelády či likéry.
Naše sušené meruňky nejsou ošetřeny oxidem siřičitým ani žádnou jinou chemií (což je samozřejmostí u veškerého Lifefood sortimentu), pochází z ekologického pěstitelství. To, že nebyly ošetřeny konzervací ani běleny poznáte podle tmavé barvy a „karamelové“ chuti (podobná sladkým fíkům).

Složení

sušené meruňky BIO (100%)

Země původu

Turecko

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?