Dulse vločky BIO RAW - mořská řasa 100 g

Dulse vločky BIO RAW - mořská řasa 100 g
Dulse vločky BIO RAW - mořská řasa 100 g
Cena:
219,00 Kč
Bez daně: 190,43 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Dulse mořská řasa je bohatá na obsah železa a jódu, o čemž svědčí její červenofialová barva. Má velmi měkkou strukturu a lze ji konzumovat přímo (pro milovníky velmi slané chutě), nebo přidat do salátů místo soli.

Mořské řasy patří mezi každodenní stravu obyvatel přímořských oblastí. Vyznačují se vysokým obsahem minerálů a některých vitamínů a dokáží skvěle obohatit chuť i výživnou hodnotu mnoha pokrmů.

Mimo jiné hodnotné látky jako třeba vápník, draslík, jód, hořčík, železo, chrom a mangan jsou bohaté na enzymy, vlákninu, vysoce kvalitní protein a vitamíny skupiny B, včetně B12. Výzkumy dále prokazují schopnost mořských rostlin absorbovat a eliminovat radioaktivní prvky a težké kovy z lidského organismu.

Certifikace BIO zajišťuje šetrnou sklizeň, vysokou kvalitu a čistotu a dlouhodobě udržitelný růst mořských řas a zachování mořského dna.

Vločky jsou vyrobeny z nejkvalitnějších řas Dulse pěstovaných v severním Atlantiku v kvalitě BIO, přičemž jsou v této podobě cenově výhodnější. Lze je použít jako náhrada soli s nízkým obsahem sodíku, do salátů, polévek, omáček, na sendviče a do dalších pokrmů.

Mořské řasy BIO se vyznačují vysokým obsahem rostlinného proteinu, vlákniny a zejména řady hodnotných minerálů a vitamínů. Obsahují vitamín B12. Certifikace BIO zajišťuje přísné podmínky při sklizni s důrazem na dlouhodobé zachování mořského dna a trvale udržitelný růst mořských rostlin a dále nejvyšší kvalitu a dohled při jejich zpracování a balení.

Tyto řasy jsou pravidelně testovány na obsah pesticidů, herbicidů, těžkých kovů, minerálních topných a palivových olejů a dalších nežádoucích kontaminantů. Řasy jsou sušeny při nízkých teplotách, nejsou pražené ani nijak upravované, aby nedošlo k likvidaci hodnotných látek; jedná se tak o 100% živou stravu.

 

Složení: 100% dulse vločky BIO

Země původu: USA

Hmotnost: 100 g

 

Nutriční hodnoty ve 100g

Energetická hodnota
1144 kJ / 272 kcal
Tuky
1,7 g
- z toho nasycené
1,7 g
Sacharidy
44 g
- z toho cukry
4 g
Vláknina
33 g
Bílkoviny
21 g
Sůl
0,31 g
Železo
43 mg
Vápník
214 mg
Jód
24 mg

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?