Rozinky Black Bukhara BIO RAW 100 g

Rozinky Black Bukhara BIO RAW 100 g
Rozinky Black Bukhara BIO RAW 100 g
Výrobce: Lifefood
Cena:
87,00 Kč
Bez daně: 75,65 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Black Bukhara vznikají sušením velkých černých hroznů. Mají svou charakteristickou pronikavou, ale nikoliv vlezlou chuť. Jsou příjemně sladké s náznakem medové chuti a vhodné do jakýchkoliv směsí, dezertů, ale také samotné ke svačiné pro rychlé doplnění energie.

Pocházejí z úrodné půdy, která nikdy nebyla vystavena působení pesticidů a herbicidů a rostou na území s velkým množstvím slunečního záření. Tím získávají jedinečnou velikost a skvělé aroma. K perfektní kvalitě přispívá i pečlivá ruční sklizeň a šetrné sušení na slunci.

Bukhara [buchara] je jedním z nejstarších měst ve střední Asii. Archeologické výzkumy potvrdily, že toto město bylo osídleno již koncem čtvrtého století našeho letopočtu. V dobách své největší slávy bylo významným správním městem perského impéria. Spolu s Khivou a Samarkandem hrálo město důležitou úlohu v historie centrální Asie. Za své legendární bohatství vděčilo město své poloze na okraji oázy v kyzylkumské poušti, důležité zastávce karavan na jižní části Hedvábná stezky.
Největší z místních odrůd hrozinek se stala vyhlášenou pochoutkou jak v Evropě, tak v Asii. Na počest důležitého města, v jehož okolí tato odrůda rostla, se vžil jejich název Black Bukhara. Tak jako tehdy, se i dnes vyznačují nejen jejich velikostí a barvou, ale i jejich unikátní, sladkou, jemně pronikavou chutí, která Vás rázem přenese do hvězdných nocí orientu.
Výborně se hodí do směsí sušeného ovoce, čokolád nebo na mlsání, jen tak samy o sobě. Díky celoroční průměrné hodnotě slunečního svitu 7,9 hodin denně a vynikající úrodné půdě, která nikdy nebyla vystavena působení pesticidů a herbicidů, získávají rozinky svou jedinečnou velikost a fantastické aroma. K výjimečné kvalitě přispívá i pečlivá ruční sklizeň a šetrné sušení na slunci.
Z toho vyplývá, že tyto kvalitní sušené rozinky neobsahují žádné přísady, konzervační látky nebo barviva. Získaný BIO certifikát, je jen potvrzením tohoto faktu.
Ve 100g hrozinek je přibližně 65% sacharidů, 3 procenta bílkovin a pouze 0,6 procent tuku. Jejich konzumace je tedy vhodná pro rychlé doplnění cukrů při/po sportovním výkonu, případně jako zdravá náhražka konvenčních sladkostí.
Přejeme vám dobrou chuť!
Bez přidaného cukru. Nesířeno.

Složení

rozinky Black Bukhara BIO (100%)

Země původu

Uzbekistán

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?