Fíky BIO RAW 200 g

Fíky BIO RAW 200 g
Výrobce: Lifefood
Cena:
87,00 Kč
Bez daně: 75,65 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Fíky byly v antickém Řecku považovány za afrodiziakum, teď již víme, že jsou nabité energií a živinami.

Fíky jsou nutriční bombou. Jsou považovány za jednu z nejzdravějších potravin, zvláště pak jejich semínka a dužina, které jsou plné vlákniny.

Obsahují vitaminy A, C, B1, B2, bílkoviny, aminokyseliny, draslík, pektiny, organické kyseliny, vlákninu a fermenty. K nejúčinnějším obsahovým látkám patří enzymy, které podporují trávení. Fíky jsou také díky tryptofanu výborné na zdravý noční spánek, proto jsou využívány k léčbě nespavosti.

Fíky lifefood jsou sušené na slunci a pochází z ekologického zemědělství. Mají medově nasládlou chuť a dodají vám energii v té nejčistší formě.

Sušené fíky jsou velice zdravou pochoutkou plnou živin a velkým zdrojem vlákniny, zvláště jejich semínka a dužina.

Zprávy o jejich pěstování pochází z doby více než 3000 let před n.l. Obsahují např. vitamin A, C, B1, B2, bílkoviny, aminokyseliny, draslík, pektiny, organické kyseliny, vlákninu, fermenty a slizy. K nejúčinnějším obsahovým látkám patří enzymy, které podporují trávení.Fíky mají taktéž extrémně vysoký obsah tryptofanu (5HTP), který výtečně napomáhá k vydatnému zdravému nočnímu spánku. Proto lidé, kteří mají problém s nespavostí, nedají na fíky dopustit. Sušené fíky jsou také skvělé k osvěžení těla i ducha po náročném dni v práci a dokonce se šíří jejich pověst jako„pomocníka v posteli!“ 

Sušené fíky obsahují 18% vody, 60% cukrů, 3% škrobu, 5% pektinů a kolem 1% tuku.
Chutnají sladce a medově, měkká dužnina se rozplývá na jazyku. Přestože fíky obsahují pouze 10 kcal v 15 g, dokáží dostatečně zasytit žaludek a zahnat hlad, proto představují vhodnou svačinku nejenom pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Jsou rovněž vynikající potravinou s velmi pozvolným uvolňováním energie. (Sušené ovoce všeobecně je jedním z nejlepších druhů energie pro
sportovce.)

Souhrnem tedy fíky:
- regulují trávení, působí projímavě, odstraňují zácpu
- zvyšují výkonnost, soustředění
- pomáhají zahánět únavu
- zlepšují náladu
- pomáhají při hubnutí
- povzbuzují nervy a mozek
- ve formě kašovitých obkladů hojí rány
- šťáva z nezralých fíků odstraňuje bradavice


Jejich cukernatý vzhled vzniká z fruktózy, což je jev naprosto přirozený. Pokud chcete „zkrystalizované“ fíky opět osvěžit, stačí je jednoduše oprat ve vodě!

Složení

fíky BIO (100%)

Země původu

Španělsko

 

Nutriční hodnoty ve 100g

Energetická hodnota
1041 kJ / 249 kcal
Tuky
0,9 g
- z toho nasycené
0,1 g
Sacharidy
64 g
- z toho cukry
55 g
Bílkoviny
3,3 g
Sůl
0,1 g

 

Štítky

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?