Mochyně (physalis) bio v RAW čokoládě 70 g

O produktu

Bio mochyně v raw čokoládě - neobsahuje rafinovaný cukr, laktózu, ani lepek. Všechny suroviny jsou v bio a raw kvalitě. Čokoláda je vyrobena z nepražených Criollo kakaových bobů v bio kvalitě při nízké teplotě do 42°C, čimž si zachovává všechny důležité enzymy, vitamíny(zvláště hořčík, draslík a železo) a minerály. Tuto vlastnost bohužel běžné čokolády postrádají.

Mochyně pochází z tropických a subtropických zemích, vysoký obsah vitamínu C, pouhých 50 g sušených plodů vystačí na pokrytí jeho denní spotřeby. ( Když sníte celý pytlík, máte splněno a ještě si pěkně zamlsáte..) Dále jsou bohaté na vitamín A, betakaroten a rutin, který působí společně s vitamínem C blahodárně na obranyschopnost organismu, posílení stěn a pružnost krevních vlásečnic a prevenci srdečních chorob. Physalis odstraňuje kyselinu močovou a další odpadní látky z těla, zlepšuje látkovou výměnu. Proto se používá při revmatismu, nedostatečnosti ledvin a dně. Physalis je vhodná jako prevence při vytváření močových kamenů. Podivuhodný je vysoký obsah bílkovin, které tvoří 16 % energetické hodnoty sušeného plodu.Malé kulaté plody jsou ukryty ve slupce připomínající lampiónek, která je chrání před škůdci - není proto třeba používat jedovatých postřiků.

Použití: lahodná svačinka, která přináší nový rozměr pro naše chuťové pohárky díky spojení chuti pravé čokolády se sladkokyselou a příjemně kořeněnou chutí mochyně, navíc příjemně zasytí

Složení: čokoláda 65% (kakaové boby*, cukr z kokosového květu*, kakaové máslo* – obsah kakaové hmoty 60%), physalis* 35%, *- produkt ekologického zemědělství.

 

Informace pro alergiky: Může obsahovat stopy ořechů a mandlí.
 

Průměrné výživové hodnoty v 100 g produktu:
Energetická hodnota 480 kcal / 1994 KJ
Tuky celkem 31,7 g, z toho nasycené mastné kyseliny 19,1 g
Sacharidy celkem 35,1 g, z toho cukry 35 g
Bílkoviny 6,6 g
Vláknina 14 g
Sodík 0,04 g
Draslík 1325 mg          66%*
Fosfor 280 mg             35%*
Magnesium 167 mg   56%*
Železo 3,34 mg            24%*
* doporučené denní dávky

Hmotnost: 70 g

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?