Spirulina BIO RAW 180g (900 tablet)

Spirulina BIO RAW 180g (900 tablet)
Cena:
499,00 Kč
Bez daně: 433,91 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Zatímco chlorella ve velké míře detoxikuje tělo a mj. odvádí těžké kovy, spirulina ho vyživuje (a zároveň i čistí), dodává potřebné látky pro buňky. Z mých zkušeností právě lidé s nadváhou či velmi hubení lidé nepotřebují detoxikovat, ale vyživit. Spirulina v raw a bio kvalitě se tak jeví jako dokonalou volbou.

Zahání také chuť na sladké, dodává energii a harmonizuje psychiku.

Raw spirulina je jednobuněčná řasa žijící ve sladkých vodách s vysokým pH a vysokou koncentací uhličitanů. Je považována za jeden z nutričně nejúplnějších potravinových doplňků - obsahuje bílkoviny, složité sacharidy, železo, vitamíny A, K a B komlex. Je podstatným zdrojem vitamínu B12, který je důležitý pro správný chod nervů a tkáníSpirulina je rovněž bohatá na chlorofyl, mastné a nukleové kyseliny a lipidy.

Raw spirulina obsahuje zhruba 60 % bílkovin, čímž může skvěle zastupovat maso a mléčné výrobky u vegetariánů a veganů. Dále má vysoký obsah karotenoidů, které mají antioxidační účinky. Je to potravina s nejvyšším obsahem betakarotenu, kterého obsahuje 10x více než mrkev. Betakaroten příznivě působí na zrak a zajišťuje ochranu před rakovinou.

Mimo jiné se spirulina může pochlubit i svou očistnou funkcí. Stimuluje střevní mikroflóru a napomáhá tak správné funkci střev a zažívání. Díky unikátní kombinaci fytonutrienů zbavuje tělo nahromaděným toxinů.

Spirulina je jednobuněčná řasa stočená v levotočivou šroubovici. Vyskytuje se ve sladkovodním prostředí – v rybnících, jezerech a řekách s vysokým obsahem pH a koncentracemi uhličitanů. Chutná a voní podobně jako mořská řasa.

Spirulina je často považována za jeden z nutričně nejúplnějších potravinových doplňků. Její součástí je také gamma linolenová kyselina, která je obsažena v mateřském mléce a zlepšuje zdraví kojenců.

Zhruba 60% suché váhy spiruliny tvoří proteiny, které jsou potřeba pro růst a regeneraci buněk. Z toho důvodu je spirulina zdravou náhražkou tučného a na cholesterol bohatého masa a mléčných výrobků pro vegetariány a vegany.

Spirulina má vysoký obsah karotenoidů, které mají antioxidační účinky a zpomalují proces stárnutí. Je to potravina s nejvyšším obsahem betakarotenu vůbec (spirulina obsahuje 10x více betakarotenů než mrkev). Jak známo, betakaroten má příznivý účinek na zrak a funguje dokonce i jako prevence rakoviny. Dvacetiletý výzkum dokázal, že konzumace ovoce a zeleniny bohaté na betakaroten zajišťuje tělu skutečnou ochranu před rakovinou. Umělý betakaroten se takovými výsledky chlubit nemůže.

Spirulina také stimuluje příznivou mikroflóru jako např. laktobacily a pomáhá tak správné funkci střev a zažívání. Naopak potlačuje nežádoucí bakterie a plísně ve střevech, např. e-coli a Candidu.

Za zmínku stojí i detoxifikační funkce Spiruliny. V dnešním světě jsou jedovaté látky obsaženy ve vodě, ve vzduchu, jídle i v lécích. Tělo se neustále potřebuje zbavovat těchto nahromaděných toxinů. Spirulina obsahuje zcela unikátní kombinaci fytonutrientů – látek, které čistí organismus.
 

Obsah: 180 g
Složení: 100% sladkovodní řasa Spirulina Platensis z ekologického pěstitelství. Neobsahuje žádná pojiva, ani jiné přídavné látky.

 

 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?