Guarana BIO RAW prášek 180 g

Guarana BIO RAW prášek 180 g
Guarana BIO RAW prášek 180 g
Výrobce: Lifefood
Cena:
499,00 Kč
Bez daně: 433,91 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Rozemleté guaranové oříšky jsou vhodné především místo kávy, která povzbudí stejně, ale narozdíl od guarany má neblahé vedlejší účinky na organismus.

Guarana je odnepaměti využívána amazonskými indiány nejen jako povzbuzovadlo, ale také k utlumení bolesti. Působí na  centrální nervový systém, čímž potlačuje fyzickou i psychickou únavu, zvyšuje výkonnost organismu a zlepšuje mentální i tělesné funkce.

Účinné látky zodpovědné za funkce guarany jsou guaranin, kofein (4 - 8 %), theobromit, theofylin, vitamíny B a C, pryskyřice a další.

Použití: Smíchejte s vodou nebo s jakýmkoliv ovocným nápojem nebo rostlinným mlékem. Není vhodné zalévat vroucí vodou, došlo by ke znehodnocení výživných látek.

Guarana je tropická dřevina pocházející z povodí Amazonky.

Guarana je zdrojem guaraninu - stimulační látky poskytující tělu energii. Dále obsahuje kofein a další energetické látky jako theobromin a theofilin ( které se nalézají také v čaji a kávě) Působí proti únavě , pomáhá udržet pozornost, je vhodná například pro řidičenebo rekonvalescenty

Název "gua-ra-na" ( warana ) v jazyce amazonských indiánů znamená " velký strom lesa ". Indiáni z povodí řek Orinoko a Rio Negro ji užívají také k tlumení bolesti a nazývyjí ji " Tajným okem ". Její semena ( tzv. guaranové oříšky ) se sklízí pouze ty, které nespadly na zem. Semena se drtí, usuší a rovnoměrně upraží. Tento prášek následně smíchají s vodou nebo jinou tekutinou.Indiáni tento nápoj používali kromě jiného jako " Aqua branca " - nápoj válečníků, pro tlumení únavy z boje a zvýšení fyzické síly. Dalé proti bolestem hlavy, křečím, horečkám a jako již výše zmíněné energetické tonikum.

Semena obsahují 4 - 8% kofeinu.Dále baramin, tanin, amidon, teofilin, teobromin, rostlinnou silici, vitaminy skupiny B a vitamin C. Z dalších látek to jsou zejména katechinové třísloviny ( 10 - 25% ), pryskyřice, červené barvivo a malé množství oleje.

Guarana je ideální při činnostech vyžadujících plnou a dlouhou koncentraci, působí proti únavě a vyčerpání, má pozitivní vliv na potenci, podporuje mozkovou, srdeční a cévní činnost.

 

Složení

guaranové semínko mleté BIO (Paullinia cupana) (100%)

Země původu

Brazílie

Nutriční hodnoty ve 100g

Energetická hodnota
1235 kJ / 295 kcal
Tuky
3,6 g
- z toho nasycené
0 g
Sacharidy
43 g
- z toho cukry
3 g
Vláknina
16 g
Bílkoviny
13 g
Sůl
0,1 g
Kofein
3,5 g

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?