Včelí pyl Perga - 125 g

Včelí pyl Perga - 125 g
Včelí pyl Perga - 125 g
Cena:
599,00 Kč
Bez daně: 520,87 Kč

Dostupnost: Objednáno

Množství:

O produktu

Včelí pyl perga, též známý pod názvem ambrosia nebo včelí chléb.

Základem pro včelí chléb je pyl, který včela pracně sesbírá a přináší jako základní složku krmení pro jejich potomstvo.

Pyl obsahuje pouze jednoduché cukry, mnoho vitamínů, minerálů, má minimální množství tuku, je zdrojem rostlinných bílkovin, ale hlavně aktivních enzymů.

Jak to ty včelky dělají, že je svými vlastnostmi včelí chléb několik let stálý?

Pylové zrnko včely do plástu hlavičkami udusávájí spolu s enzymy, probiotickými bakteriemi a kvasinkami, které později pomáhají narušení pylového zrnka. Napěchovaná zrnka v plástech utěsňují medem a voskem, čímž je vytěsněn veškerý vzduch, a díky teplu v úlu pomalu začíná kvašení. Výsledný produkt je tedy převážně směsí dvou hlavních látek v přibližném poměru 25 % med a 75 % pylu. Díky tomuto kouzelnému procesu přírody vzniká včelí chléb. Předností tohoto fermentovaného pylu, včelího chleba je až 4x větší vstřebatelnost živin oproti nefermentovanému pylu. Další výhodou oproti nefermentovanému pylu či medu je, že ve většině případů nezpůsobuje alergické reakce.

Složení: fermentovaný včelí pyl, med

Význam včelího chleba:

  • pravidelné užívání vede k dlouhověkosti
  • posiluje imunitní systém i celý organismus 
  • zdrojem vitaminů a enzymů
  • antioxidant
  • má antibiotické účinky
  • vylaďuje hormonální aktivitu, pomáhá při menopauze
  • podporuje životní vitalitu a energii
  • harmonizuje činnost zažívací soustavy - u obézních snižuje hmotnost zlepšením metabolismu, u nezdravěhubených hmotnost zvyšuje
  • pomáhá proti únavě
  • zlepšuje psychiku

Doporučené dávkování: 1-2 čajové lžičky denně (cca 5 -10 gramů)

Upozornění: doporučujeme alergický test před užíváním, a to tak, že si nanesete malé množství pylu s medem na zápěstí do oblasti, kde je cítit tep. Pokud se po 3-5 hodinách objeví červená skvrna, pak jste s největší pravděpodobností na včelí produkty alergičtí a včelí pyl neužívejte.

Země původu:

Přímo z úlů z nedotčené oblasti Altai na Sibiři. Tato oblast  svojí čistotou zaručuje ryzí, vysoce potenciální složení. Včelám je vždy odebíráno jen relevantní množství, aby samy měly dostatek pro svou výživu. Včelám nejsou podávány žádné chemické léky.

Ukládejte mimo dosah dětí. Skladujte na chladném, temném a suchém místě. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není náhradou pestré stravy. Není určeno dětem do 3 let, těhotným a kojícím ženám.

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?