Konopné semínko loupané BIO RAW 1 kg

Konopné semínko loupané BIO RAW 1 kg
Cena:
419,00 Kč
Bez daně: 364,35 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Konopná semínka jsou známá pro svůj vyvážený poměr nenasycených mastných kyselin. Poměr esenciálních Omega-3 a Omega-6 kyselin je blízký poměru v lidském těle, 1 : 3, a zajišťuje správnou funkci metabolismu. Mimo 20 aminokyselin se v konopném semínku nachází také důležité bílkoviny, vláknina, vitamíny, minerály a další. Konopné semínko je vhodné pro kojící matky, protože podporuje laktaci a zvyšuje množství kyseliny gamma-linolenové v mateřském mléce.

Využití: lze ho přidávat do salátů, cereálií, ale mohou se jíst i samotná. Jsou skvělá na výrobu rostlinných mlék či zálivek.

Plod konopí, až půl centimetru velké semínko, se skládá z vláknité slupky a olejnatého jádra. Konopný olej obsahuje také vzácnou omega-6 gama-linolovou kyselinu zodpovědnou mimo jiné za blahodárné působení na pokožku

Kanabinoidy jsou látky, které se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí. Systém jejich využívání živými organismy se nazývá kanabinoidní systém.

V našem těle existuje vitálně důležitý systém, - kanabinoidní systém - v jehož rámci působí účinné látky, které si náš organismus vyrábí přirozenou cestou a které je možno nahradit látkami obsaženými v konopí.

Kanabinoidní systém má klíčový vliv na celou řadu životních funkcí včetně rozmnožování a také příjmu potravy

Vědecké práce provedené v posledních letech poukazují na to, že se kanabinoidní receptory nacházejí v centrální nervové soustavě a mnoha periferních tkáních včetně imunitního, reprodukčního a zažívacího systému, v sympatetických gangliích, hormonálních žlázách, tepnách, plicích a srdci, v oku a v kostech, zažívacím ústrojí a v pokožce.

Kromě cenných tuků nalezneme v semínku unikátní bílkoviny: edestin, albumin a další dobře stravitelné esenciální aminokyseliny. Dále sacharidy převážně ve formě vlákniny, širokou škálu vitamínů (A, B1, B2, B6, C a E) i minerálních látek, vodu, popeloviny, chlorofyl, lecitin, fytin a kyselinu cannabidiolovou se silným baktericidním účinkem.

Doporučuje se užívat nejen při prevenci, ale konzumovat by ho měli i lidé při vyšší fyzické zátěži.

Velice vhodné je pro kojící matky, protože podporuje laktaci a zvyšuje množství kyseliny gamma-linolenové (GLA) v mateřském mléce.

 

Obsah: 1 kg
Země původu: Rumunsko 

 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?