Sezamové semínko neloupané RAW BIO 1 kg

Sezamové semínko neloupané RAW BIO 1 kg
Cena:
249,00 Kč
Bez daně: 216,52 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Sezam, nenápadné dvoumilimetrové semínko, je nejstarším kořením na světěV neloupaném sezamu, který je v raw a bio kvalitě, se ukrývá velká léčivá síla. Obyvatelé východu již po staletí znají jeho léčivé schopnosti. Z pohledu tradiční čínské medicíny má vztah k ledvinám, játrům, slezině-slinivce a plicím. Pozitivně ovlivňuje kvalitu kostní tkáně, tvorbu krve, plodnost, ale i kvalitu vlasů, nehtů, kůže a očí.

Sezam je chuťově vynikající zobání na chuť, dá se z něj vztvořit, ale i sypání na pečivo, zdravé sušenky pro děti, raw krekry či k přípravě suši. Dále je vynikající ingrediencí vhodnou pro výrobu omáček, dresinků a zálivek a jako přídavek do salátů a mnoha dalších zdravých pokrmů. Sezam je také skvělý pro výrobu sezamové mléka. Díky svým výživným hodnotám může nahradit mléko kravské u lidí s nesnášenlivostí laktózy.


Skvělé je také jeho nové balení, které předchází žluknutí sezamového semínka a uchovává jeho kvalitu a přijemnou chuť s oříškovým nádechem. Doporučuji raw sezamové semínko po otevření uchovávat v tomto jeho původním obalu s plastovém obalu se "zipem" dobře uzavřené a nejlépe v chladu. Vydrží tak dlouho čerstvé a chutné.


Obsahuje tyto nejdůležitější látky : 20% bílkovin, 50% rostlinných olejů, 16% sacharidů a 9% vlákniny. Z vitaminů jsou vitamíny B1, B2, B3 a karoteny. Z minerálních látek je to vápník, hořčík, železo, zinek, draslík a fosfor.

Vysoký obsah zinku stimuluje imunitu a je vhodný k prevenci sezónních onemocnění. Vysoký obsah organického vápníku hořčíku a fosforu je účinný v prevenci a léčbě osteoporózy, zlomenin a chudokrevnosti. Doporučuje se i těhotným a kojícím ženám. Pro svůj vysoký obsah nenasycených mastných kyselin a hořčíku je vhodným doplňkem k optimalizaci srdce a cévPrávě díky jeho bio a raw kvalitě se všechny minerální látky a vitamíny vstřebávají s vysokou účinností a pro tělo jsou lehce využitelné než doplňky stravy v tabletách nebo z vařených a zpracovaných potravin.

Vysoký obsah hořčíku, fosforu a vitamínů skupiny B pomáhá předcházet depresím, neurózám a optimalizuje psychiku při náročných aktivitách. Z toho důvodu je raw sezam vhodný pro studenty, sportovce a fyzicky aktivní osoby

Tímto výčet kladných účinků sezamového semínka ale určitě nekončí. Tak jako všechny živé potraviny působí komplexně a navíc skvěle chutná.


Obsah: 1 kg g

Země původu: Indie

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?