Xylitol 1kg

Xylitol 1kg
Cena:
369,00 Kč
Bez daně: 320,87 Kč

Dostupnost: Skladem, odesílám do 24 hod.

Množství:

O produktu

Xylitol se získává z xylanu, což je přirozený sacharid vyskytující se v rostlinách, ovoci a zelenině. Lidské tělo ho vyrobí každý den až 15 g přirozeným metabolismem. 

Xylitol není v raw kvalitě, nicméně natolik připomíná klasický bílý nebo hnědý cukr (na kterém je většina populace závislá), že může být skvělý jako prostřední krok k odstranění bílého a hnědého cukru z jídelníčku. Zbavení se závislosti na cukru může být dlouhodobější proces a Xylitol může pomoci.

Pro potravinové účely se xylitol vyrábí z březové kůry či kukuřice. Xylitol je vždy naprosto stejnou látkou, ať se získává z jakéhokoli zdroje.

Patří mezi nejpopulárnější přírodní sladidla v mnoha zemích světa od USA po Japonsko. 

Xylitol obsahuje o 40 % méně kalorií než běžný cukr. Jeho předností je, že nestimuluje slinivku k produkci inzulinu. Z tohoto důvodu je se svým glykemickým indexem 13 vhodným sladidlem pro diabetiky.

Xylitol má schopnost chránit zuby před zubním kazem, jelikož napadá a likviduje ústní mikrofloru.

Způsob použití: Xylitol je stejně sladivý jako cukr, oslaďte si šálek kávy nebo čaje stejným množstvím, jako u běžného cukru.

Krystalický xylitol je také přímo použitelný pro vaření a pečení. Při vysokých teplotách se nerozkládá, takže se skvěle hodí do všech receptů, které vyžadují cukr. Jednoduše požadované množství cukru nahraďte xylitolem v poměru 1:1.

Složení: 100% xylitol (krystalický)

Dávkování: pro dospělé je max. doporučený příjem 10 g /den (6 lžič) a pro děti do 12 let do 5 g /den (3 lžíce). Nedoporučuje se pro děti do jednoho roku. Při vyšších dávkách (nad 20 g/den) může působit projímavě. 

Pozor: nedávejte xylitol svým mazlíčkům, zvířata jej neumí metabolizovat a může být pro ně nebezpečný (podobně jako jiné běžné lidské potraviny: čokoláda, káva, atd.)

Výživové údaje ve 100 g výrobku:

Energetická hodnota

1005 kJ / 240 kcal

Tuky

0 g

Sacharidy

99,8 g 

Bílkoviny

0 g 

Sůl 

10 mg

Vláknina 

0 g 

 

 

Chcete dostávat originální sezónní RAW recepty přímo do Vaší e-mailové schránky?